Lekka izolacja przeciwwilgociowa piwnicy

Pomimo, że wiele współczesnych domów budowana jest bezpośrednio na gruncie to te, które posiadają piwnicę powinny być odpowiednio zabezpieczone, aby fundamenty nie wsiąkały wilgoci, która z czasem prowadzi do pojawienia się na ścianach pleśni, która jest niebezpieczna dla naszego zdrowia.

Prawidłowo wykonana izolacja piwnicy

Prawieizolacja piwnicy przed wilgocią wszystkie starsze domy oraz niektóre nowo wybudowane posiadają piwnice. Ich właściciele powinni jednak pamiętać o jej prawidłowym zabezpieczeniu, aby w budynku nie pojawiła się nadmierna wilgoć, która z czasem może doprowadzić do pojawienia się na naszych ścianach pleśni. To ona powoduje wiele różnych chorób układu oddechowego a także infekcji u osób bardziej wrażliwych czyli między innymi u małych dzieci, jeśli je posiadamy. Izolacja piwnicy przed wilgocią jest bardzo ważna, ponieważ on niej zależy stan techniczny naszego budynku. Tego rodzaju izolacja nazywana jest również lekką. Stosowana jest na terenie, który charakteryzuje się niskim stanem wód gruntowych czyli znajduję się on wyraźnie przynajmniej metr poniżej fundamentu. Ważne jest także jej okresowe podnoszenie się, jeśli woda gruntowa dosięgnie naszych fundamentów powinniśmy zastosować izolację przeciwwodną, która jednocześnie jest izolacją przeciwwilgociową. Lekkie izolacje najczęściej wykonuje się z masy bitumicznej i pokrywa się nią zewnętrzną część fundamentów. Stosuje się ją dlatego, że jest najłatwiejsza do nałożenia. Oczywiście można zastosować inne materiały, ale najlepsza jest właśnie masa.

Jeśli więc zależy nam na prawidłowo wykonanej izolacji, która zabezpieczy nasz dom przed wilgocią warto wynająć specjalistów, którzy się na tym znają oraz posiadają ogromne doświadczenie. Dzięki temu mamy pewność, że nasz dom jest i będzie bezpieczny przez lata.