maszty aluminiowe

Maszty aluminiowe, przenośne

Aluminium to glin odpowiednio przetworzony. Aby otrzymać go w jak najczystszej postaci poddaje się go rafinacji elektrolitycznej. Tak otrzymane aluminium ma szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

maszty aluminioweBardzo powszechnie używane jest aluminium do produkcji masztów. Jego stopy z domieszkami posiadają sprężystość i wytrzymałość jakiej oczekuje się od tego rodzaju produktu. Anodowanie jakiemu poddane zostają rury sprawia, że podwyższa się w ten sposób ich estetykę i trwałość.
Maszty aluminiowe są lżejsze od masztów stalowych nawet trzykrotnie. Taka zaleta pozwala na zmniejszenie kosztów montażu i transportu. Użycie tego rodzaju materiału do produkcji masztu gwarantuje wieloletnią trwałość, bez względu na warunki atmosferyczne w jakich będą użytkowane. Stosując aluminiowy maszt mamy pewność, że nie będzie on wymagał konserwacji w postaci cynkowania czy malowania. Takie maszty spełniają wszystkie normy obowiązujące w naszym kraju. Również sposób wykończenia masztu pozwala na dobór odpowiedniej kolorystyki – na życzenie klienta. Jednak najważniejszą zaletą masztów aluminiowych jest możliwość ich pełnego recyklingu.
Maszty aluminiowe to także możliwość produkcji masztów przenośnych, składających się z dwóch, trzech lub czterech profili łączonych ze sobą za pomocą specjalnych tulej. Są to mobilne, lekkie i idealne maszty przenośne.

Zastosowanie takiego masztu pozwala na dowolne jego postawienie, z możliwością wyboru odpowiedniej podstawy i mocowania. Szybkość i łatwość z jaką można takie urządzenie przenieść i zmontować, sprawia, że ma ono duże zainteresowanie wśród klientów.