dj na wesele

Muzyka na wesele zapewnia dj

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu brał udział w zabawie weselnej, albo w charakterze gościa, albo jako główna gwiazda niezapomnianego wieczoru, czyli Pan lub Pani Młoda. Chociaż pewne zasady na wszystkich weselach są takie same, to jednak każde z nich jest specyficzne i wyróżnia się na tle pozostałych.

Niektóre z nich po latach wspomina się z rozrzewnieniem, inne zapadły w pamięć z powodu jakiegoś nieprzyjemnego wydarzenia, które miało na nich miejsce. Mimo wszystko wszyscy biorący w nich udział mają nadzieję na masę zabawy i moc pozytywnych wrażeń. Bardzo duże znaczenie ma pod tym względem dobór muzyki. Obojętnie, czy lokalizacją zabawy jest Gdańsk, Zakopane czy Bydgoszcz, wesele polega na świętowaniu szczęścia Młodej Pary, na biesiadowaniu przy suto zastawionych stołach i tańcach do rana.
Dlatego tak ważne jest, aby muzyka była dobra, wybrana z rozmysłem i świadomością celu, jaki ma osiągnąć. Playlista powinna być skomponowana tak, aby spokojne kawałki o balladowym zabarwieniu przeplatały się ze skocznymi, zachęcającymi do harców na parkiecie piosenkami. Szczególnie ważny jest początek wesela, kiedy goście najczęściej opierają się i kategorycznie odmawiają tańca.
Stan ten na szczęście szybko mija, za co poniekąd jest odpowiedzialna dobrze dobrana linia melodyczna. Od gustów Młodych zależy, czy na ich weselu zabrzmią stare, sprawdzone szlagiery, czy też postawią na najmodniejsze w danym okresie hity. Jeżeli zabawa weselna jest utrzymana w określonej tematyce, lub nadano jej jasny charakter, to warto, aby muzyka tym bardziej to podkreślała. Gdy Państwo Młodzi mają jakąś swoją ukochaną piosenkę, albo dany utwór jest dla nich szczególnie ważny, to dobrym pomysłem jest wplecenie go w pozostałe propozycje na playliście.

To, czy na weselu zagra zespół, czy wynajmie się DJa, jest uzależnione od woli organizatorów, zasobności ich portfeli i klimatu imprezy. Na niektórych dobrze sprawdzają się melodie wykonywane na żywo, inne są wprost stworzone jako pole do popisu dla DJa.