Nabycie używanej obrabiarki cnc

Mój znajomy jeszcze z czasów szkolnych otworzył kilka lat temu firmę. Na moje, to słabo się do tego przygotował, ale on nie dał sobie nic powiedzieć. Zaciągnął kredyty na kupno urządzeń i maszyn, ale w ostatnim roku nie szło mu najlepiej i dlatego zdecydował się na zmianę branży.

Obrabiarka zakupiona w rozsądnej cenie

używane obrabiarki cncRobert był nieco roztrzepany i nie zawsze potrafił doprowadzić wszystko do końca. Poleciłem mu branżę budowlaną, bo w tym był świetny. Robert miał jednak na sprzedaż używane obrabiarki cnc, które zostały mu w firmie i zaoferował mi jedną na sprzedaż. Ja dopiero rozkręcałem biznes i robiłem wszystko powoli, by się nie przejechać. Obrabiarka jednak była mi potrzebna. Dotacji na jej zakup nie dostałem, bo nie spełniałem wszystkich wymogów, dlatego oferta Roberta mocno mnie zainteresowała. Pozostałe obrabiarki udało mu się sprzedać dwa dni temu i została ostatnia. Wiedziałem, że jak szybko się nie zdecyduję, to ta okazja przejdzie mi koło nosa. Robert zawsze dbał o wszystkie maszyny i urządzenia, stąd mogłem mieć pewność, że obrabiarka mimo, iż była używana, to na pewno była w świetnym stanie i co ważne w pełni sprawna. Pojechałem do Roberta, by jeszcze wszystko dokładnie obejrzeć na miejscu. Nie miałem dużo kasy i dlatego zdecydowałem się negocjować z nim cenę. Może i obrabiarka była używana, ale w doskonałym stanie i Robert miał tego świadomość. Czułem, że za bezcen jej nie odda. Robert obniżył mi jednak cenę przez wzgląd na naszą wieloletnią znajomość.

Byłem wdzięczny znajomemu, że tak poszedł mi na rękę, ponieważ dzięki temu nie musiałem zaciągać kolejnego kredytu na kupno tej obrabiarki. Wiadomo, gdyby była taka konieczność, to na pewno bym tak zrobił. Nowa firma Roberta działała sprawnie, co mnie cieszyło.