Najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się tatuażu

 

Niegdyś tatuaż stanowił dla nas ozdobę do końca życia. Opcjonalnie mogliśmy go zakryć coverem, czyli po prostu drugim tatuażem, jeśli wcześniejszy nam się nie podobał. Dziś jednak mamy alternatywę w postaci możliwości usunięcia naszego tatuażu.

Czy da się usunąć tatuaż?

laserowe usuwanie tatuażu w SzczecinieNie każdy tatuaż jest prawdziwym dziełem sztuki i większość osób noszących brzydkie tatuaże z pewnością chciałoby się ich pozbyć. Czasami też zdarzają się takie sytuacje w życiu, kiedy chcemy usunąć chociażby najpiękniej wykonany tatuaż. Przeważnie dzieje się tak wówczas, kiedy nie mamy możliwości go zakryć, a chcemy dostać pracę w miejscu w którym ten rodzaj ozdoby nie jest zbytnio akceptowalny. Na przestrzeni lat powstawało wiele metod usuwania tatuażu. Jedne z nich były mniej kontrowersyjne, inne bardziej. Obecnie najlepszym sposobem na to, aby pozbyć się dziary z naszego ciała jest udanie się na laserowe usuwanie tatuażu w Szczecinie. Laser za pomocą ultrakrótkich wiązek światła dociera do warstw skórnych w których znajduje się barwnik oraz rozbija go na malutkie cząsteczki co sprawia, że nasze ciało jest w stanie pozbyć się tuszu w sposób naturalny i fizjologiczny. Jak bowiem wiadomo barwnik utrzymuje się w naszym ciele właśnie dlatego, że jego cząstki są na tyle duże, aby organizm nie był w stanie się ich pozbyć, a metoda laserowa ma na celu sprawić, aby proces usuwania tatuażu był jak najzdrowszy dla nas. Tatuaż usuwa się sesjami, a ich ilość zależy od wielkości tatuażu oraz użytych kolorów.

Najtrudniejszymi do usunięcia kolorami są czerwony oraz niebieski, lecz wcale to nie oznacza, że osoby z takimi tatuażami nie zdołają się ich pozbyć. Warto również odczekać dłuższy czas pomiędzy jedną sesją, a drugą bowiem dzięki temu będziemy potrzebowali ich mniej.