Najważniejsze wydarzenia z życia – jak je upamiętnić?

Większość osób w tych czasach przechowuje swoje zdjęcia na dysku twardym w komputerze. Ma to z pewnością swoje zalety – dostępność, możliwość szybkiego udostępnienia w internecie czy wykonania nieskończonej liczby zdjęć. Wywoływanie zdjęć ma jednak swój niepowtarzalny urok, a wyjątkowe wydarzenia w naszym życiu zasługują na analogową formę.

Odbitki zdjęć – ładna oprawa, data, duży format

odbitki zdjęć z datamiChcąc wyróżnić jakieś wydarzenie z naszego życia lub zrobić komuś prezent z nim związany, warto wykonać odbitki zdjęć w zakładzie fotograficznym. Sposobów na podkreślenie wagi momentu, który został uwieczniony na zdjęciach jest wiele. Jeśli chcemy o czymś pamiętać i zawsze mieć pod ręką prawdziwe, materialne zdjęcia, możemy wykonać kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt odbitek i umieścić je w albumie, który będzie stał na półce w naszym mieszkaniu. Zarówno wybór papierów fotograficznych do wywoływania zdjęć, jak i form, kolorów i kształtów albumów fotograficznych jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Innym sposobem na zapamiętanie istotnej dla nas chwili, choćby najdrobniejszej, są odbitki zdjęć z datami. Mimo że zwykle robiąc zdjęcia nie mamy ustawionej automatycznie daty widocznej na zdjęciu, te dane zachowane są w informacjach o pliku. Dzięki temu nie musimy pamiętać, kiedy poszliśmy na pierwszą randkę ze swoim małżonkiem, którego dnia wyrósł naszemu dziecku pierwszy ząb lub kiedy postawiło pierwszy krok – profesjonalny zakład fotograficzny jest w stanie nanieść datę wykonania zdjęcia na odbitkę. Chcąc upamiętnić ważne wydarzenia możemy zdecydować się również na odbitkę zdjęcia w dużym formacie.

Jesteśmy przyzwyczajeni do dużej liczby zdjęć, które przechowujemy na swoich komputerach. Warto jednak ważniejsze momenty z życia upamiętnić za pomocą odbitek fotograficznych, które umieścimy w albumie, ramce na biurku czy też w dużym formacie na ścianie w mieszkaniu.