naszywki

Naszywki – chwilowa moda?

Jak ogólnie wiadomo, reguły wyznaczane przez modę zmieniają się w zasadzie z dnia na dzień. Wczoraj noszenie „czegoś” było modne, dziś już nie jest. Dziś taki sposób ubioru jest modny, jutro będzie już zupełnie inny. Moda się zmienia i trzeba się z tym pogodzić, czy nam się to podoba, czy tez nie. Jedną z oznak zmieniających się trendów w modzie jest zjawisko noszenia, szczególnie wśród młodzieży, różnego rodzaju naszywek.

Naszywki to kawałki materiału, na których umieszczane są różnego rodzaju wizerunki, loga, motywy i tym podobne obrazy. Naszywki najczęściej przyszywane są do plecaków oraz kurtek. Obecnie wśród naszywek coraz bardziej popularne są te, które przedstawiają motywy patriotyczne. Są to między innymi wizerunki polskich bohaterów podziemia antykomunistycznego, takich jak: Witolda Pileckiego, generała Augusta Emila Fieldorfa, Zygmunta Szendzielarza, czy Hieronima Dekutowskiego oraz różnego rodzaju symbole patriotyczne, na przykład: symbol Polski walącej, flaga polska, czy polskie godło. Pośród naszywek popularnością w chwili obecnej cieszą się również te, które przedstawiają nazwy zespołów wykonujących muzykę metalową, na przykład: zespołu Metallica, Iron Maden, czy Rage against the machine. Oczywiście na rynku polskim działają firmy zajmujące się produkcją naszywek na zamówienie konkretnego klienta. Oznacza to, że każdy z nas może zamówić sobie naszywki na których widnieje zaprojektowany przez nas motyw.

Pytaniem otwartym pozostanie oczywiście, przez jak długo moda na noszenie naszywek się utrzyma. Na to pytanie odpowie jednak czas i zmieniająca się moda.