Nowa moda wśród tynków

Obecnie można zaobserwować nagłe wzbogacenie się branży budowlanej o nowe materiały tynkarskie. Powstaje coraz więcej ciekawych powłok, którymi możemy wykańczać nasze ściany, co więcej tynki te od razu stają się bardzo modne. Między innymi to właśnie napędza wynalazców nowych powłok do dalszych prac. Ma to bardzo pozytywne odzwierciedlenie w wyglądzie naszych domów.

Jak ładnie wykończyć ściany naszego mieszkania ?

dekoracyjny tynk trawertynNie wiele osób słyszało pojęcie „tynki strukturalne”, mimo tego, że widzi je na co dzień. Jednym z takich produktów jest  dekoracyjny tynk trawertyn. Jest to dość tanie rozwiązanie w sytuacji, gdy chcemy niskim kosztem udekorować dość niepowtarzalnie ściany naszego domu. Tynk strukturalny daje efekt pomazanych ścian, co bardzo przyciąga uwagę. Jego nałożenie jest prawie tak samo łatwe, jak w przypadku zwykłego tynku, czy gładzi szpachlowej. Wystarczy rozrobić zawartość worka z tynkiem w wodzie, odczekać kilka minut i za pomocą kielni można śmiało nakładać go na ściany. Posiada on w sobie liczne kamyczki, które to właśnie odpowiadają za powstawanie ozdobnych bruzd na tynkowanych ścianach. Jest to swego rodzaju odmiana podyktowana tym, że widok gładkich ścian znudził się już większości naszego społeczeństwa. Poza granicami naszego kraju od lat wykorzystywane są już tego rodzaju tynki. W Polsce do niedawna mogli sobie na nie pozwolić tylko majętni ludzie, lecz w związku z ich rosnącą popularnością, ich ceny znacznie spadły i są one dostępne dla wszystkich.

Poszukiwanie nowości na rynku budowlanym to dość naturalny proces, ponieważ brak nowości spowodowałby przestój na rynku sprzedaży. Zatem przed rozpoczęciem remontu warto przejrzeć katalogi firm, bo może znajdziemy jakieś nietypowe rozwiązanie, które przypadnie nam do gustu.