naklejki ścienne dla dzieci

Nowoczesne aranżacje mieszkania – naklejki ścienne dla dzieci

Tradycyjna tapeta, nie jest jedynym sposobem dekorowania ścian pokoju, choć wielu ludzi wybiera właśnie ten rodzaj upiększania ścian. Powodem wyboru tapety zamiast poszukiwania innych rozwiązań, jest przede wszystkim dostępność tapety, różnorodność wyboru wzoru, łatwość w położeniu tapety oraz trwałość.

Naklejki ścienne, są idealnym sposobem na odświeżenie ścian, gdy dotychczasowa dekoracja stanie się już monotonna, bądź też na ścianie pojawiają się zabrudzenia. Istnieją różnego rodzaju naklejki ścienne dla dzieci, które można dopasować do kolorystyki pomieszczenia i stworzyć całkowicie inne aranżacje. Naklejki na ścianę, są trwałe, a ich kolory bardzo intensywne, co pozwala na ozdobienie ścian i nadanie im zupełnie innego wyglądu. W zależności od efektu, jaki chce uzyskać właściciel mieszkania, wzory mogą być dyskretne i bardzo subtelne, jak na przykład motywy kwiatowe, bądź też wyraziste i zwracające uwagę, jak przykładowo naklejki statków lub zwierząt. Rozmiary ozdób graficznych samoprzylepnych, pozwalają wybrać wzory zakrywające określoną część ściany. Wiele naklejek, to motywy ozdobne bardzo drobne, służące jedynie do zakrycia zabrudzeń, albo nadania wyjątkowego charakteru wnętrzom. Często, nakleja się wzory kwiatowe, które przemieniają wnętrze w zupełnie inny styl. Najczęstszym wyborem są róże. Czerwony wariant róż, charakterystyczny jest dla stylu romantycznego, podczas gdy kwiecie fioletowe i niebieskie sprawdza się w stylu prowansalskim. Wzory geometryczne na naklejkach, są z kolei charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, bądź też ewentualnie w stylu retro, gdy wzorami są głównie koła. Osobną grupą, są naklejki dla dzieci, gdzie królują wzory bajkowe.

Obecnie, niezależnie od ulubionych postaci bajkowych, dzieci mogą uzyskać wzory naścienne dowolnego rozmiaru i w dowolnej wersji kolorystycznej, przedstawiające wybranych bohaterów kreskówek. W pokoju dla dziecka, warto pokryć ściany kolorową farbą, bądź jednolitą tapetą oraz umieścić na jednej ze ścian motyw ścienny przedstawiający postać, którą obecnie lubi najbardziej dziecko.