pompy ciepła-bydgoszcz

Nowy dom, nowe rozwiązania – baterie słoneczne i pompy ciepła

Sześć lat temu kupiłem razem z żoną działkę i krótko potem zaczęliśmy budowę. Staraliśmy się budować jak najbardziej oszczędnie ale z drugiej strony zależało nam, żeby materiały i wykonanie było solidne. Zależało nam tak bardzo na oszczędnościach ponieważ obiecaliśmy sobie, że jeśli starczy funduszy to założymy baterie słoneczne.

Co będzie lepsze baterie słoneczne czy pompy ciepła?

 pompy ciepła-bydgoszcz

Od dawna czytałem o tym sposobie zdobywania energii i uważałem to za świetny pomysł. Niestety inwestycja była dość kosztowna. Co prawda zwracała się w całości po zaledwie kilku latach ale to wszystko na nic jeśli nie masz z czego wyłożyć. Stąd ten pomysł oszczędności przy budowie. Pod koniec prac widzieliśmy już, że plan się powiódł. Zamontowaliśmy baterie słoneczne i co ciekawe nadal zostało nam trochę pieniędzy. Długo wahaliśmy się na co je przeznaczyć. Ostatecznie postawiliśmy na pompy cieplne. Miały sporo zalet. Zimą mogły służyć do ogrzewania a latem do chłodzenia domu. Były też i wady. Instalacja pomp cieplnych była dość skomplikowana i wymagała dużej wiedzy. Nie było łatwo znaleźć w Bydgoszczy specjalistę, który się podejmie montażu. Po zamontowaniu instalacji nie byliśmy jednak zadowoleni. Okazało się, że pompy ciepła-Bydgoszcz strasznie hałasują. Oczywiście wiedzieliśmy o hałasie, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak duży.

Po kilku tygodniach życia w upiornym hałasie zdemontowaliśmy pompy ciepła i je sprzedaliśmy. Z naszych pomysłów zostały więc tylko baterie. One na szczęście świetnie się sprawdzają i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.