Odbiór gruzu z wyburzenia budynku

 

Niedaleko mnie dosyć niedawno wyburzali starą kamienice, której i tak groziło zawalenie. Zburzenie całego obiektu zajęło ekipie remontowej chyba z trzy godziny. Bardzo szybko im to poszło, ale teraz czeka ich jeszcze większa praca, gdyż teraz muszą cały ten gruz uprzątnąć. Na tym miejscu będzie budowana nowy blok mieszkalny. Cały gruz musza wywieźć do czasu rozpoczęcia prac budowalnych, czyli mają w sumie trzy dni czasu. 

Wywóz całego gruzu z terenu budowy

odbiór gruzu krakówTo dobrze, że zburzyli starą kamienicę. Jeszcze komuś mogło się coś stać. A tak teraz na to miejsce wybudują coś innego. A mianowicie w planch jest wybudowanie nowego budynku mieszkalnego w dodatku piętrowego. Na parterze mają znajdować się sklepy spożywcze i jeden chemiczny. To bardzo pomysłowe. ale jak zburzyli całą starą kamienice to powstało dość sporo gruzy, który trzeba usunąć pod budowę nowego obiektu. W tym celu na miejsce budowy przyjechały samochody ciężarowe wraz z ładowarkami. I zaczęła się wywózka gruzu. Odbiór gruzu kraków z całego terenu budowy musi pracownikom zająć krócej niż trzy dni, gdyż potem na miejsce przyjadą maszyny budujące i cala ekipa budowlana wraz z inżynierami. Ale chyba raczej zdążą, ponieważ dość sporo ludzi zajęło się ładunkiem gruzu. Przy wyburzaniu musieli uważać, gdzie będzie spadał cały gruz. Ostrożnie musieli to robić, dla pewności odgrodzili cały teren i teren wokół niego. Ciężki gruz na przyczepy robotnicy ładują za pomocą koparki, tak chyba nazywa się ten pojazd, nie za bardzo się znam. Ale chyba tak nazywa się pojazd z taką jakby łopatą do nabierania rzeczy. Jak tylko załadowali całe przyczepy, to od razu samochody jechały gdzieś z tym gruzem. Gdzie tego nie wiem. Cały gruz odebrali z tego miejsca w przeciągu dwóch dni. Także zmieścili się w przewidzianym czasie.

Przy burzeniu budynków powstaje gruz, który trzeba posprzątać. Ekipa, która wyburzała starą kamienice musieli potem cały ten gruz wywieźć do innego miejsca. Cały teren miał być posprzątany z gruzy i przygotowany do oddania pod budowę nowego budynku mieszkalnego wraz z sklepami. Dobrze, że akurat chcą zbudować nowe mieszkania, a nie tylko sklepy.