auto detailing

Odświeżony pojazd sprzeda się szybciej

Przystępując do próby upłynnienia swojego dotychczasowego auta musimy mieć na uwadze, że uzyskanie dobrej ceny za samochód jest dzisiaj niezwykle trudne. W sieci bowiem z pewnością znajdzie się kilkadziesiąt ofert z propozycjami sprzedaży takiego samego samochodu.

Są jednak sposoby na to, aby to właśnie nasza oferta wyróżniała się spośród tych konkurencyjnych, a można to zrobić jedynie ciężką pracą nad odświeżeniem stanu auta bądź poprzez zlecenie tego specjalistom. Nie warto jednak od początku nastawiać się na wydatki, gdyż takie rzeczy jak auto detailing można z powodzeniem wykonać we własnym zakresie, dysponując przydomowym garażem bądź ogródkiem. Trzeba się jednak do tego zadania przyłożyć, albowiem zakres detailingu jest o wiele szerszy niż czynności wykonywane podczas okresowego myci auta. Trzeba sobie zdać sprawę z faktu, iż osoba oglądająca samochód decyduje przede wszystkim oczami. Pojazd czysty i świeży wygląda na zadbany, a przez to więcej warty. Dlatego postarajmy się dokładnie wyczyścić podsufitkę, kierownicę, przestrzenie między fotelami, drążek zmiany biegów czy nawet pedały. Te ostatnie często wymagają wymiany, jednak taki zabieg z pewnością zwróci się z nawiązką. Również polerowanie samochodu można wykonać we własnym zakresie, jednakże trzeba pamiętać, aby nie zrobić tego zbyt wcześnie.

Efekt po zastosowaniu pasty polerskiej co prawda utrzymuje się przez kilka tygodni, ale musimy tak zorganizować proces sprzedaży, aby podczas wizyt zainteresowanych osób wyglądał on jak najlepiej. Czasem jednak podstawowe polerowanie karoserii nie będzie wyglądało na tyle dobrze, by cała praca byłą opłacalna. Wówczas warta rozważenia jest całkowita renowacja lakieru, którą wykonać jednak trzeba w profesjonalnym zakładzie. Po takim zabiegu znikną wszystkie rysy i zmatowienia, a lakier wyglądał będzie jak nowy przez nawet kilkanaście miesięcy.