markowa odzież używana

Odzież używana damska i męska – gdzie ją kupić?

Obraz polskich second handów powoli zaczyna się zmieniać. Ciasne lokale z koszami pełnymi wysypujących się z nich, pomiętych ubrań powoli odchodzą do przysłowiowego lamusa ustępując sklepom, które do złudzenia przypominają punkty odzieżowe.

Markowa odzież używana jest tylko w wybranych second handach

markowa odzież używanaNa rynku pojawiają się także „eleganckie” sklepy z odzieżą z drugiej ręki. Tutaj markowa odzież używana wisi na wieszakach, zaprojektowane są wystawy, wygodne przymierzalnie z dużymi lustrami, odpowiednie oświetlenie. Całość przypomina butiki. Tutaj nie prowadzi się sprzedaży na wagę, nie oferuje ubrań, które pozostawiają wiele do życzenia. Na wieszakach dostępny jest sortowany towar z Irlandii, Anglii czy Szwecji. Często są to ubrania bardzo znanych marek, czasami z metkami producentów. Odzież nie jest zniszczona, nie nosi widocznych śladów noszenia. Jednak ceny w takich sklepach nie są najniższe, dlatego przyciągają one raczej osoby, które cenią sobie wyższą jakość, a nie „polują” na wyjątkowe okazje. Na rynku pojawiają się także duże sklepy z odzieżą używaną, które przypominają odzieżowe dyskonty z koszykami. Często w takich sklepach odzież używana damska jest rozwieszona na wieszakach, ale dodatkowo można także znaleźć kosze. Zwykle ubrania z wieszaków są wycenione, a te z koszy sprzedawane są na wagę. Takie sklepy przyciągają przecenami, obniżkami. Zwykle reklamują one dzień dostawy, ponieważ to wtedy można znaleźć najlepsze okazje. Odzież używana z Anglii, Niemiec czy Holandii może pochodzić zarówno ze zbiórek kontenerowych lub w systemie „Door 2 door”, jak i być skupowana. Obniżki cen za kilogram przyciągają dodatkowych klientów skuszonych promocjami, którzy przy okazji często kupują także droższe, wycenione już ciuszki.

Tego rodzaju dyskonty oferują nie tylko ubrania damskie. Na wieszakach zwykle dostępna jest także odzież używana męska. Oferty mogą zostać wzbogacone o buty, apaszki, szale, rękawiczki i inne dodatki.Odzież używaną można obecnie kupić także w Internecie. W sieci jest dostępnych coraz więcej outletów oferujących ubrania z drugiej ręki.