Ogrzewanie w salonie

 

Podczas budowy naszego domu nadszedł czas, w którym musieliśmy zdecydować jakie ogrzewanie chcemy zamontować. Do tego doszedł wybór grzejników w poszczególnych pomieszczeniach. Jako osoby, które ogólnie nie mają doświadczenia w tych sprawach zostaliśmy zasypani mnóstwem propozycji. 

Wybór grzejników do salonu

grzejniki kanałowe do salonuW przypadku wyboru grzejników do pokojów sypialnianych, kuchni oraz łazienek nie mieliśmy żadnego problemu. Problem jednak był przy wyborze grzejników do salonu. Jako, że w salonie mamy jedno duże okno na całą ścianę, połączone z wyjściem na taras musieliśmy gustownie umieścić grzejniki. Nie za bardzo podobało mi się rozwiązanie, w którym grzejniki będą umieszczone na jednej z pozostałych wolnych ścian. Szukaliśmy więc innego rozwiązania. Wybór padł na grzejniki kanałowe. Umieszczone są one zaraz przy oknie i drzwiach prowadzących na taras. Dowiedzieliśmy się również, że grzejniki kanałowe do salonu które wybraliśmy posiadają odpowiednie wentylatory, dzięki którym do pomieszczenia szybciej wpływa ciepłe powietrze. Ale to nie wszystko. Nasze grzejniki kanałowe do salony wyposażone są również w urządzenie, które może w gorące dni chłodzić naszą podłogę. Chociaż zanim wybraliśmy owe grzejniki kanałowe do salonu nie do końca podobała mi się kratka, która jest bardzo widoczna. Na szczęście trafiliśmy na świetnych specjalistów, którzy kolor kratki dobrali odpowiednio do koloru paneli, które umieszczone są w salonie. Po zakończonej pracy związanej z budowaniem domu i jego urządzeniem muszę przyznać, że jestem zadowolona z takiego rozwiązania ogrzewania.

Nasi goście, którzy przychodzą w odwiedziny są czasami zaskoczeni, że można teraz stosować takie rozwiązania. A ja gdybym miała wybierać po raz kolejny ogrzewanie do salonu, wybrałabym dokładnie takie jak mamy obecnie. Jestem z takiego rozwiązania bardzo zadowolona.