Podstawowe zasady żywienia psa

 

Mój pies Diego skończył w maju 2 lata. Jest to niesamowicie energiczne zwierzę, które zawsze ma ochotę na zabawę oraz cieszy się nienagannym zdrowiem. Jako studentka II roku weterynarii wiem, że to wszystko wynik odpowiednio zbilansowanej diety, którą od samego początku wprowadziłam w życie swojego psa.

Dla psa tylko Essential Foods

essential foods nautical livingKiedy kupiliśmy szczeniaka wiedziałam, że najważniejsze jest odpowiednie karmienie, ponieważ nieraz na studiach opisywaliśmy przypadki chorób związanych ze spożywaniem niewłaściwych karm, które w niemal 96% składają się z odpadków, zbóż kukurydzy oraz licznych mączek mięsno-kostnych, co w konsekwencji sprawia, że białko zawarte w posiłkach w zasadzie w ogóle nie jest przyswajalne przez organizm psa. Kiedy szukałam odpowiedniej karmy, którą będę podawać swojemu pupilowi, udałam się po pomoc do profesora, który zajmuje się żywieniem zwierząt. Gdy zapytałam jaką karmę poleca od razu powiedział, abyśmy wybrali się do sklepu i kupili Essential Foods Nautical Living, ponieważ są pokarmy wysoko przyswajalne oraz zawierające 90% mięsa suszonego na powietrzu, co sprawia, że ich jakość jest nieporównywalna do wszystkich innych karm na rynku. Rzecz jasna karma była nieco droższa od tych, które można spotkać w hipermarketach, ale od razu wiedziałam, że Diego będzie członkiem naszej rodziny i zasługuje na jak najlepsze traktowanie. Po dwóch latach wiem, że wybór tej karmy to było najlepsze co mogliśmy zrobić, ponieważ pies nie tylko jest niesamowicie zdrowy, ale ma przepięknie lśniącą sierść, która zwraca uwagę wszystkich ludzi, którzy mijają nas podczas spacerów.

Mój Diego od dwóch lat nigdy nie wymagał żadnej interwencji lekarza, ponieważ zwyczajnie nie choruje. Ja natomiast jestem przekonana, że dbam o swojego psa tak, jak na to zasługuje i karmię go w sposób, który jest dla niego najlepszy i sprawia, że mój pies ma zawsze ochotę na zabawę.