łóżko drewniane

Pokój młodzieżowy

Remontując pokój dla nastolatka trzeba brać pod uwagę zupełnie inne czynniki niż wtedy, gdy szykowaliśmy pokój dla dziecka. Teraz miejsce zabawek zastępuje elektronika i sprzęt grający, a małe łóżeczka zamieniane są na duże łóżka drewniane. Pokój młodzieżowy, to dosyć trudny temat, bo nastolatkowi często zmienia się gust i trudno za nim nadążyć. Jeżeli co kilka miesięcy nie chcemy się narażać na kolejne metamorfozy, to dobrym wariantem jest wybór klasycznych mebli, do których w miarę konieczności będziemy mogli zmieniać dekoracje lub kolory. Sprawdzi się także nowoczesny look. Dobrym na to przykładem są meble loft. Wbrew pozorom można je wstawiać nie tylko do przestronnych pomieszczeń, ale także do wielu innych wnętrz. W pokoju nastolatka meble z drewna także się odnajdą.

Łóżka drewniane – w nich śpi się najwygodniej

Niemniej jednak zamiast fikuśnych i renesansowych wzorów wybierajmy raczej proste formy i nietypowe kształty. Taka nowoczesna komoda może przyciągać wzrok i może stać się głównym punktem programu w pokoju nastolatka. Jeżeli postawimy na niej jakiś sprzęt grający lub super nowoczesny telewizor, to na pewno stanie się modną aranżacją. Jeśli pokój nastolatka jest odpowiednio duży, to możemy go podzielićłóżko drewniane na kilka stref. W jednej powinno się znaleźć łóżko drewniane, a w drugiej miejsce do pracy i nauki. Bez wygodnego biurka ani rusz. W kolejnej strefie możemy wygospodarować miejsce do przyjmowania gości i spędzania wolnego czasu. W takim kąciku może się znaleźć ława drewniana, wygodny fotel i jakieś pufy dla gości. W pokoju nastolatka pewnie nie ma miejsca na stoły drewniane i na kilka krzeseł, tak więc mogą je zastąpić praktyczne stoliki kawowe. Można przy nich poczytać książkę, wypić kawę, czy nawet zjeść śniadanie.

Jeżeli chodzi o kolory, to wybór zdecydowanie powinien należeć do naszego dziecka. Jeżeli wymarzy mu się czarna ściana, to nie możemy mu tego zabraniać. W końcu jest to jego przestrzeń i ma prawo do jej aranżacji. Poza tym miejmy świadomość tego, że po krótkim czasie taki design może się znudzić i pokój na nowo będzie malowany.