Porady dotyczące home staging

Home staging – ta nazwa do niedawna niewiele nam mówiła, ale teraz słyszało już o niej wiele osób, które sprzedawały bądź planują sprzedać jakąś nieruchomość. Wystarczy kilka godzin pracy nad nią, aby jej cena na rynku wzrosła nawet o 10%, przy nakładzie własnym wynoszącym od kilkuset do kilku tysięcy złotych, warto więc spróbować.

Home staging przed sprzedażą mieszkania

home staging trójmiastoWiele osób sprzedających nieruchomość ma wielu chętnych, skuszonych opisem i ceną, jednak zniechęconych po obejrzeniu mieszkania. Tutaj wkracza home staging, czyli techniki i tricki, które sprawiają, że dom czy mieszkanie stają się dla kupujących o wiele bardziej atrakcyjne. Przede wszystkim należy się postawić w roli kupującego i spojrzeć na mieszkanie bardziej krytycznie – co nam w nim przeszkadza? Zwykle jest to kurz, brudne naczynia, ciemne, ciasne pomieszczenia. Przede wszystkim mieszkanie należy posprzątać, zwłaszcza kuchnię i łazienkę, a potem usunąć z widoku przedmioty osobiste, zdjęcia, ubrania. Można przestawić meble, tak aby pomieszczenia wydawały się bardziej przestronne. Home staging to jednak nie tylko porządek, ale też niewielkie zmiany. Ściany można przemalować na jasny kolor, a w pomieszczeniach, które wydają się zbyt nudne, pomalować jedną ścianę na kontrastowy kolor lub położyć na niej wzorzystą tapetę. Jeśli chodzi o profesjonalne doradztwo w tym zakresie, home staging trójmiasto i inne miasta od dawna mają w ofercie i łatwo znaleźć dobrego specjalistę.

Profesjonalista od home staging doradzi nam często upiększenie wnętrza kolorowymi poduszkami albo puchatym dywanikiem. Dobre wrażenie w mieszkaniu zrobi też większa ilość roślin. Nie zapomnijmy o zapachu – mieszkanie trzeba przewietrzyć, a za przyjemny zapach mogą odpowiadać świece zapachowe lub odświeżacz powietrza.