Praca wakacyjna przy zakładaniu ogrodów

Od zawsze byłem bardzo ambitny. Gdy moi rówieśnicy korzystali z uroków wakacji, ja wolałem pójść do pracy i zdobywać doświadczenie, oraz zarabiać pieniądze. Po czasie wiem, że wyszło mi to tylko i wyłącznie na dobre. Sprawiło, że zacząłem od siebie znacznie więcej wymagać.

Firma zakładająca ogrody nauczyła mnie dobrego podejścia do pracy

zakładanie ogrodów trójmiastoPoczątki nigdy nie są proste. Nie wiedziałem kompletnie w którą stronę powinienem uderzyć, dlatego też postanowiłem szukać czegokolwiek. Całkiem szybko udało mi się znaleźć prace, w której z chęcią mnie przyjęli. Firma ta zajmowała się zakładaniem ogrodów, i z tego co było mi wiadomo, była znana na całe Trójmiasto. Wiedziałem, że to niemałe osiągnięcie – w końcu trzy duże miasta mieściły w sobie całe mnóstwo takich firm. Wyróżnić się na tle ich wszystkich wymagało niesamowitego zaangażowania i ciężkiej pracy. Jeśli miałem gdzieś się nauczyć tego, jak się pracuje porządnie i szybko, to nie mogłem iść do jakiejkolwiek innej firmy. Od samego początku mi się tam podobało – nie sądziłem, że zakładanie ogrodów Trójmiasto ma na tak wysokim poziomie. Z tego co się dowiedziałem, istniało co najmniej parę firm takich jak nasza, które starały się jak mogły, byle tylko zająć pierwsze miejsce w branży. Na szczęście mieliśmy w swoich szeregach ludzi, dla których zakładanie ogrodów było chlebem powszednim przez długie lata. Nie byli w stanie skutecznie z nami walczyć – było to po prostu niewykonalne. Do tego od początku uczyli oni nowych pracowników właściwego podejścia do pracy – nie było tam czasu na zbyt długie przerwy czy pogaduszki.

Praca w tej firmie nauczyła mnie tego, jak powinno się wykonywać swoje obowiązki. Prawdopodobnie właśnie dzięki temu gdy założyłem w przyszłości swoją własną firmę, potrafiłem się na tyle zmotywować, by przetrwać bez problemu wszystkie słabsze okresy, i robić wszystko co się dało, by wyjść na swoje.