pracownicy z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy w moim przedsiębiorstwie

Każdy przedsiębiorca powinien sobie zdawać sprawę z tego, że biznes rządzi się własnymi prawami. Prowadzenie firmy nie jest więc dla kogoś, kto nie jest gotowy na podjęcie zdecydowanych działań, które mogą zaważyć o wielkich zyskach. Trzeba mieć nerwy ze stali i nie dać się poruszyć przez gryzące sumienie.

Odpowiedzialni pracownicy z Ukrainy

pracownicy z UkrainyNajważniejsze jest bowiem to aby przedsiębiorstwo funkcjonowało sprawnie i przynosiło zyski. Pracownicy są więc tylko kolejnym zestawem trybików, który w razie potrzeby można w miarę prosto wymienić. Najgorszy problem jest jednak taki, że trzeba im płacić całkiem sporę pieniądze. Szczególnie kierowcom samochodów ciężarowych na trasach międzynarodowych. Gdybym im tyle nie płacił to z pewnością nie zostaliby na swoich stanowiskach tylko poszli szukać innej pracy. Szczególnie ci, którym zależy na tym aby widzieć swoją rodzinę. Wymyśliłem jednak sposób na to, aby znacznie zaoszczędzić na takich wydatkach. Odpowiedź podsunęła mi pewna agencja pracy tymczasowej z Bydgoszczy, gdzie pracuje mój dobry znajomy. Dzięki niemu dowiedziałem się, że pracownicy ze wschodu, w tym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych, wezmą zdecydowanie mniej za taką pracę. Zaoferował się on również, że jego firma zrobi odpowiednią selekcje i wybierze tylko takich, którzy potrafią się dogadać po Polsku i maja duże doświadczenie w tej branży. Trafili mi się więc pracownicy z Ukrainy, którzy naprawdę stawali na wysokości zadania. Oczywiście nie wymieniłem całej kadry od razu, ponieważ musiałem zobaczyć jak oni się sprawdzą.

Jednak po kilki tygodniach nie miałem wątpliwości i stwierdziłem, że to najlepsze wyjście. Dzięki temu zabiegowi moja firma zyskała oszczędności na poziomie dziesiątek tysięcy miesięcznie. Ponad to obniżenie płacy dla pracowników, pozwoli na obniżenie kosztów usług.