garderoba

Przechowywanie ubrań – garderoba

Właściwe przechowywanie ubrań jest problemem, z którym stykamy się każdego dnia. Aby ubrania nie gniotły się i miały odpowiedni dopływ świeżego powietrza należy zadbać o rozstaw wieszaków i odpowiednią wentylację. Nim jednak przystąpimy do realizacji technicznych szczegółów projektu musimy zastanowić się ile mamy miejsca oraz czy wolimy tradycyjną szafę, szafę wnękową czy garderobę.

garderobaWybierając tradycyjną szafę jesteśmy skazani na standardowe wymiary proponowane przez producentów, przez co po pierwsze ubrania (zwłaszcza męskie) się w niej nie mieszczą, a po drugie rzadko udaje się taką szafę dopasować do wysokości pomieszczenia przez co pod sufitem zostaje sporo niewykorzystanej przestrzeni. W tym wypadku o wiele bardziej racjonalny wydaje się być wybór szafy wnękowej, która pozwala na wykorzystanie całej wysokości ściany.
Jeżeli dysponujemy osobnym pomieszczeniem lub odpowiednią dużą sypialnią, to warto się jednak zastanowić nad garderobą. Prawidłowo urządzona garderoba, podobnie jak szafa wnękowa umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni dzięki różnym schowkom i inteligentnym rozwiązaniom. Na przykład system Elfa, dzięki półkom, koszom i pojemnikom umieszczanym na specjalnych szynach pozwala dowolnie zaaranżować tę przestrzeń, zapewniając obieg powietrza. Szeroki wybór wieszaków i relingów gwarantuje, że szybko znajdziemy poszukiwany element odzieży.

Współczesne garderoby to nie tylko schowki na ubrania , lecz osobne pomieszczenia, w których estetyka jest równie ważna jak w reszcie domu, dlatego pamiętajmy o wyborze eleganckich frontów, lustrze w ozdobnej ramie i designerskim odświeżaczu powietrza.