drewniany dom

Przewaga domów drewnianych nad betonowymi

Moim skromnym zdaniem, wbrew obiegowej opinii domy drewniane mają wiele przewag nad domami betonowymi. Ile dokładnie? Ciężko powiedzieć – podejrzewam, że każdy zwolennik domu drewnianego mógłby dopisać jeszcze coś oprócz tego co ja powiem, a co moim zdaniem jest lepsze w tego typu domu?

Domy drewniane mają wiele przewag nad domami betonowymi

drewniany domW domach drewnianych na pewno fajniejszy jest design. Dobrze zrobiony dom z drewna jest sam w sobie tak ładny i estetyczne, że co by z nim nie zrobić, nie będzie lepiej wyglądał, a jak to jest z betonowymi? A to kolor będzie trzeba zmienić to i dach trzeba zmieniać a to okna już nie będą pasowały itp. Co dalej? Remonty domów drewnianych są łatwiejsze niż betonowych. Ogólnie sama renowacja domów drewnianych musi być przeprowadzana częściej niż w przypadku domów betonowych, ale nie jest ani zbyt kosztowna ani zbyt trudna. Co jest jeszcze ogromną zaletą? Możliwa łatwiejsza przebudowa domu – przebudowa domu drewnianego to „chwila” pracy. Wiadomo, że nie zrobimy tego w dzień, jednak na pewno szybciej niż w przypadku domu betonowego. Co więcej? Dom taki jest bardziej „oddychający” dzięki czemu nie powinno być duszno w nim, jednak dobrze ocieplając dach, ciepło nie powinno uchodzić niemal tak samo jak w domu betonowym, co jest bardzo ważne. Dawniej te domy – drewniane – były duże chłodniejsze od tych betonowych, jednak kiedyś też kładziono strzechę na dach zamiast papy czy dachówki. Dzisiaj te domy to całkowicie inna bajka, jednak przeprowadzając odpowiedni remont domu drewnianego, uważam, że nawet ze starego domu z drewna można zrobić jeszcze ciekawy i nowoczesny dom. Oczywiście że dom taki ma wady – nikt nie mówi, że tak nie jest. Jednak to jest tak, że jeśli ktoś lubi je to będzie je lubił mimo wad(których naprawdę nie ma dużo już w dzisiejszych czasach).

Dodatkowo w takim domu mamy łatwiej o choćby przerobienie instalacji elektrycznaj taki, żeby móc stworzyć automatyczny dom. Nie musimy kuć i ciąć, więc sprawa wygląda dużo przyjemniej, więc jak widać można dostosować nawet stary dom do nowoczesnych standardów, jakich dziś oczekuje niemal każdy z nas – a wszystko dąży do jeszcze większej automatyzacji. Tak więc odpalający się piec przez smartfona nie jest już czymś, co by zaskoczyło kogolwiek