Pies po strzyżeniu

Psie fryzjerstwo w ujęciu historycznym

Większość ludzi kojarzy czasy przed okryciem ameryki za najbardziej zacofane i mroczne czasy w historii. Czas panowania Imperium Rzymskiego, ciągłych wojen i wypraw krzyżowych zapisuje się w pamięci człowieka obrazami biednych ludzi, krwi i metalowych zbroi. Również narzędzia tortur z tamtych czasów dają wiele do myślenia.

Dobry psi fryzjer to zawód z historią

Pies po strzyżeniuPrześladowania heretyków, walka z postępem i wszelkim innowacyjnym myśleniem sprawiła, że świat nie rozwijał się tak szybko jak w czasach późniejszych. Jednak był to bardzo dobry okres dla zwierząt domowych. Uważało się bowiem w tych czasach, że każdy dostojny obywatel powinien mieć w swoim domostwie psa. Nie jeden psi fryzjer z krakowa otworzył wtedy swoją działalność.Wyszkolone i dopieszczone psy myśliwskie były niezwykle cenne, a ich hodowcy cieszyli się wielkim poważaniem w społeczeństwie. Również na wsiach często widywało te zwierzęta. Były bardzo pomocne przy wszystkich pracach na roli, a szczególnie przy zaganianiu owiec i bydła. Psy pasterskie również musiały przechodzić odpowiednie szkolenia i zawsze dbano o to żeby miały jak najlepsze warunki. Jednak największą popularnością cieszyły się wtedy psy ras małych. Ze względu na swoje rozmiary świetnie znajdowały się na salonach. Wiadomo, że aby odpowiednio się prezentować i budzić zachwyt wśród innych szlachciców musiały nieskazitelnie wyglądać. Dlatego w tamtych czasach powstała moda na nietuzinkowe strzyżenie psów. Wyszukane fryzury niektórych przedstawicieli tego gatunku prześcigały nawet te na głowach dostojnych dworskich dam. Właśnie dla tego niezwykle cenionym w tamtych czasach zawodem był fryzjer dla psów. Kraków wtedy był jednym z miast z którego pochodziło wielu znanych na całym świecie.

Odbywały się nawet specjalne szkolenia i konwencje mające na celu doskonalenie umiejętności profesjonalistów tej dziedziny. Musieli bowiem wykazywać się niezwykle wprawną ręką. Jeżeli to co zrobił psi fryzjer nie spodobało się szlachcicowi mogły go czekać straszliwe konsekwencje za oszpecenie jego pupila.