fryzjer dla psa

Psy do towarzystwa

Rozmawiając o zwierzętach domowych da się zauważyć pewną zabawną prawidłowość. Dla większości ludzi kot to po prostu kot. Poza najbardziej rozpoznawalnymi rasami, jak sfinks czy pers, mało kto potrafi rozróżnić przedstawicieli poszczególnych odmian. Tymczasem nie trzeba być wielkim znawcą psów, aby bez trudu stwierdzić, czy ma się do czynienia z bernardynem, jamnikiem czy buldogiem.

Nie da się ukryć, że w dużej mierze nie jest za to odpowiedzialna ignorancja ludzi, lecz fakt, że poszczególne gatunki psów są o wiele bardziej zróżnicowane, niż w przypadku kotów. Spacerując po ulicach łatwo da się zauważyć, że od kilku lat wielką sympatią cieszą się niewielkie pieski do towarzystwa. Przodują tutaj rasy takie jak Yorkshire Terrier, Shih Tzu czy Maltańczyki. Pieski te łączy kilka cech fizycznych.
Przede wszystkim są to zwierzątka nieduże, które dobrze odnajdują się w mieszkaniach o małym metrażu. Można je także łatwo przetransportować. Są to też rasy długowłose, przyciągające uwagę swoim słodkim wyglądem. Spod grzywy długich włosów przebijają skrzące się inteligencją ciemne oczy. Wbrew pozorom psy te są bardzo rozumne. Chętnie uczą się nowych sztuczek i poznają otaczający je świat. Lubią towarzystwo ludzi i chętnie dzielą z nimi swoje życie. Są idealnymi towarzyszami na co dzień, także dla osób starszych. Nie da się jednak nie zauważyć, iż są to rasy wymagające pod względem pielęgnacji. Kłopoty sprawia zwłaszcza ich sierść.
Ponieważ wygląd jest podstawowym atutem psów do towarzystwa, ich właściciele chętnie fundują im wizyty w psich salonach piękności. Mogą tam liczyć na zabiegi pielęgnacyjne, przycinanie pazurków, a nawet masaże relaksuję. Życie takiego zwierzaka jest bowiem ogromnie stresujące. W tego typu przybytkach pracuje także zazwyczaj fryzjer dla psów.

Dba on o długość i czystość ich sierści, a także dobiera dla nic liczne ozdoby. Pieski takie wyróżniają się na ulicach właśnie rozmaitymi gumkami, spinkami i kokardkami, które pełnią funkcję ozdoby oraz powstrzymują długą sierść przed wpadaniem im do oczu.