radca prawny Bydgoszcz

Radca prawny z Bydgoszczy o popularności zawodów prawniczych

Na wielu uczelniach końca dobiega właśnie rekrutacja międzysemestralna więc to dobry czas na podsumowanie jej wyników oraz sprawdzenie jakie kierunki w tej rekrutacji były najchętniej wybierane przez przyszłych studentów. Jak wynika z przekazanych przez uczelnie statystyk prawo wraca do łask.

Radca prawny z Bydgoszczy wie jak to wygląda

radca prawny BydgoszczKilka lat temu wielu przyszłych studentów decydowało się na studiowanie kierunku jakim jest prawo. Jak się niestety okazało skończeniu trudnych studiów, wymagających sporych poświęceń nie daje gwarancji zatrudnienia. Prawo dla wielu okazało się bardzo pechowe gdyż po studiach musieli po prostu skończyć dodatkowo jeszcze inny kierunek by mieć szansę na znalezienie zatrudnienia. Nie od dziś wiadomo, iż prawnik czy radca prawny Bydgoszcz to zawody zamknięte, które bardzo trudno zdobyć beż odpowiednich znajomości w branży. Ta sytuacja doprowadziła do tego, iż przez kolejne kilka lat prawo było kierunkiem raczej unikanym. Wiele uczelni w ogóle zrezygnowało z jego prowadzenia. Na przykład w Bydgoszczy na kilka uczelni funkcjonujących na rynku tylko na jednej można podjąć studia prawnicze. W tym roku można zaobserwować kolejne ożywienie w tej branży pod względem chętnych na studia prawnicze. Jak wynika ze statystyk w naborze międzysemestralnym było o prawie piętnaście procent więcej chętnych na prawo niż w październiku.

Prawdopodobnie wynika to z faktu, iż coraz głośniej mówi się o tym, iż na rynku brakuje prawników a zapotrzebowanie na ich usługi jest coraz większe co może doprowadzić do sytuacji, iż coraz łatwiej będzie zdobyć zawód prawnika lub radcy prawnego.