Regularne wizyty u ginekologa

 

Wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, powinny systematycznie poddawać się różnym profilaktycznym badaniom, jak na przykład morfologia, cytologia czy wizyta u dentysty. Profilaktyka wiele razy pozwala uniknąć kosztownego i długotrwałego leczenia, więc warto pamiętać o częstych wizytach u lekarza.

Praktyka ginekologa z Poznania

ginekolog z PoznaniaWszystkie panie, niezależnie od tego czy podjęły współżycie czy urodziły dziecko, czy decydują się na określony środek antykoncepcyjny, powinny pamiętać o systematycznych wizytach kontrolnych u lekarza. Wizyty powinny odbywać się co roku, a w przypadku chorób czy stosowania antykoncepcji częściej. Ginekolog z Poznania nie tylko wykona profilaktyczne badania, ale i z chęcią odpowie na nurtujące pytania, a takie pojawiają się podczas wizyty. Przypomni o profilaktycznych badaniach jak cytologia czy USG przezpochwowe. Jeśli kobieta planuje ciążę, lekarz zaleci dodatkowe badania jak na przykład badanie poziomu hormonów tarczycy. Pomoże też dobrać odpowiednią metodę antykoncepcyjną. Zaleci metodę leczenia w przypadku zaburzeń miesiączkowania, różnych stanów zapalnych, infekcji czy nowotworów. Dzięki swojej wiedzy oraz zdobytym kwalifikacjom nie tylko zauważy i właściwie zinterpretuje każde odstępstwo od normy, ale i przystępnie wyjaśni wszystko podczas wizyty. Obojętnie czy zdrowie nam dopisuje czy pojawiają się pierwsze niepokojące objawy, należy zapisać w kalendarzu termin następnej wizyty i nie przekładać jej stale.

Przestrzeganie wszystkich zaleceń ginekologa, a przede wszystkim terminu wizyty profilaktycznej, pozwoli uchronić przed niebezpiecznymi i nieprzyjemnymi konsekwencjami różnych dolegliwości. Regularne badania lekarskie pozwolą nam zachować zdrowie i tym samym radość z życia przez długie lata.