rekuperacja

Rekuperacja w Wielkopolsce

W Poznaniu usługę założenia urządzenia służącego do rekuperacji może wykonać nam firma pro ventis. Dobór urządzeń zostanie poprzedzony obliczeniami dotyczącymi wydatków oraz oporów powietrza. W ofercie znajdziemy również możliwość zamontowania w naszym domu systemu GEO-system.

Na poznańskim rynku działa jeszcze firma eko-master. Oferują rekuperacje oraz wentylacje wnętrz. Wielkopolskie województwo oferuje wiele firm, które potrafią wykonać taką instalację. Rekuperacja montaż odbywa się w domu. Sam proces polega na odzyskiwaniu ciepłego powietrza. Ciepło, które zostanie odzyskane trafi do powietrza, które pochodzi z zewnątrz.Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli zaoszczędzić na wydatkach związanych z ogrzewaniem domu. Skala oszczędności zależy również od typu zainstalowanego przegrody płytowej.
montaż rekuperacjaW przypadku przegrody płytowej krzyżowej sprawność wynosi od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu procent. W przypadku zastosowania przegrody płytowej przeciwprądowej sprawność dochodzi do dziewięćdziesięciu pięciu procent. W pewnych budynkach istnieje nawet wymóg instalowania takich urządzeń.
Dodatkową oszczędnością związaną z używaniem takiego urządzenia może być odzyskiwanie pary wodnej. Taką funkcję oferują tylko niektóre modele dostępne na rynku. Sprawność rekuperatora możemy podnieść poprzez podłączenia go do gruntowego wymiennika ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze pochodzące z zewnątrz domu w lato jest chłodzone a w zimę ogrzewane.

Rekuperator składa się z dwóch wentylatorów. Stosuje się różne czynniki. Może być to glikol albo freon.