sala bankietowa

Sala oparta na połączeniu dla bankietów i wesel

Doświadczeni fachowcy wiedzą, jak organizować wesela, by te były niezapomnianą zabawą. A z pewnością mają w zanadrzu mnóstwo rad odnośnie najlepszych w okolicy miejsc, w których przyjęcia weselne zyskują niezapomnianą oprawę. A zatem z ich sugestii zawsze warto czepiać. Osoby planujące swoje wesele samodzielnie mogą szukać garści przydatnych tipów w sieci. Tam od sugestii, podpowiedzi i rad aż się roi.

Mówi się, że najważniejsza jest dobra muzyka. Jednak nawet ta wygrywana przez najlepszy zespół w okolicy na nic się zda, jeżeli sala bankietowa nie będzie adekwatna do rodzaju, a przede wszystkim rozmiarów imprezy. Kto był na weselu, na którym w niewielkiej świetlicy bawiło się trzysta osób, ten wie o co chodzi. A niestety większość osób może pochwalić się uczestnictwem w takich imprezach.
sala bankietowaPo fakcie we wspomnieniach zamiast pięknie wyglądającej panny młodej czy dobrej zabawy, pozostają jedynie całonocne przepychanki z ludźmi siedzącymi w pobliżu i zadziwiająco często wstającymi do łazienki. Zbyt mała sala to na ogół także niewystarczający parkiet. A co to za wesele, na którym nie mogą swobodnie bawić się goście. Pomiędzy częścią sali, przeznaczoną do siedzenia i zapełnioną stołami, a parkietem warto jednak stworzyć otwartą przestrzeń. Nie oddzielać tych dwóch stref sztucznymi granicami. Przede wszystkim zmniejsza to optycznie pomieszczenie i sprawia wrażenie, że przyjęcie organizowane jest w zbyt małej sali.
Poza tym zabawa na weseli bywa bardzo spontaniczna. Czasami nawet zdecydowani zwolennicy siedzenia przy stole zrywają się do tańca, gdy widzą jak dobrze bawi się tłum na parkiecie. Im więcej osób zaangażowanych w aktywną zabawę, tym zawsze lepiej. A to kolejny powód, by zapewnić obu stronom sali swobodny kontakt. Łatwiejsze zadanie mają także prowadzący zabawę.

Na większości wesel można bowiem spotkać nie tylko tańce na parkiecie, ale wężyki pomiędzy stołami czy radosne przyśpiewki przy stolikach. Jeżeli poszczególne części pomieszczenia są oddzielone, wówczas także poszczególni goście są bardziej odizolowani.