Serwis narciarski jest równie ważny co same narty

Dobre narty biegowe Warszawa to jeszcze nie wszystko. Równie ważna jest właściwa konserwacja i serwis narciarski. Duży może więcej – to powiedzenie dotyczy również punktów zajmujących się sprzętem zimowym. Duże ośrodki serwisowe mają dostęp do wielu rodzajów sprzętu narciarskiego, a co za tym idzie, posiadają wszechstronne doświadczenie w jego serwisowaniu.

Doświadczenie to szeroka wiedza m. in. na temat licznych technik zabezpieczania nart, zarówno podczas używania jak i przechowywania poza sezonem. Wzrost popularności sportów zimowych oraz znajomość sprzętu spowodował, że małe punkty w miejscowościach związanych z narciarstwem przeżywają oblężenie. Duże natomiast, mieszczące się w oddalonych od stoków narciarskich miastach, prowadzące najczęściej szeroko pojętą sprzedaż sprzętu sportowego narciarstwo i serwis narciarski traktują niejako przy okazji. Małe punkty serwisowe, ze względu na koncentrację swojej działalności w tym kierunku mają dobrze wyposażone zaplecze maszynowe.

Duże, często poważniejsze naprawy zlecają tym pierwszym ze względu na to, że bazują głównie na sprzedaży art. Sportowych.