siłownie zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne czy tradycyjne?

Siłownia kojarzy się nam jednoznacznie z pomieszczeniem zamkniętym w budynku. Wszystko jest zadaszone, więc możemy tam trenować nawet w zimie, kiedy temperatury spadają poniżej zera, kiedy leje, lub pada grad. Również podczas upałów lepiej jest nam ćwiczyć w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Siłownie zewnętrzne mają wiele zalet

siłownie zewnętrzneJednak teraz siłownia nie musi być już zamknięta. W miastach coraz częściej pojawiły się siłownie plenerowe, dzięki czemu możemy trenować na świeżym powietrzu. To bardzo rozsądne rozwiązanie. Skoro mamy do wybory siłownie zamknięte i siłownie zewnętrzne, to dobrze jest się zastanowić, która z nich będzie lepsza. Zacznijmy od siłowni zamkniętej. Jest ona zadaszona i klimatyzowana, zatem o każdej porze roku i o każdej pogodzie możemy z niej korzystać. Poza tym, możemy trenować nawet wieczorami, ze względu an oświetlenie. Siłownie plenerowe często nie są oświetlone, a jak już to są tam tylko latarnie miejskie. To mało ciekawe rozwiązanie. Poza tym ruch na świeżym powietrzu zawsze jest lepszy, niż ruch w zamkniętych pomieszczeniach. Jednak siłownie plenerowe też mają swoje zalety,. Korzystanie z nich jest darmowe, więc możemy sporo zaoszczędzić. Nie wydajemy pieniędzy na wizyty w siłowni, które bywają bardzo drogie. Zaoszczędzone pieniądze wydamy na coś innego. Poza tym, w piękną pogodę aż się chce ćwiczyć na dworze.

Również place zabaw na świeżym powietrzu są dużo lepsze niż salki zabaw dla dzieci. Może te drugie są wygodniejsze i bardziej komfortowe, ale to nie to samo co przyjemny plac zabaw dla dzieci. Dlatego tez mimo wielu wad siłownie plenerowe są lepszym rozwiązaniem, przynajmniej na miesiące letnie.