sklep z częściami

Sklep z częściami – lepszy stały dostawca

Gdy pracujemy jako mechanik u kogoś w warsztacie a mamy już odpowiednie umiejętności i wiedzę przychodzi pomysł o założeniu własnego wymarzonego warsztatu. Z biegiem czasu dochodzimy do wniosku ze może to będzie dobre rozwiązanie. Po wybraniu nazwy bo przecież nasz warsztat musi posiadać nazwę i załatwieniu wszelkich formalności, najważniejsze jest miejsce gdzie byśmy chcieli się rozwijać pod swoją nazwą, najlepiej z łatwym dojazdem, placem i powierzchnią gdzie będziemy dokonywać napraw.

sklep z częściamiPo znalezieniu odpowiedniego miejsca powinniśmy się sprecyzować jakie naprawy chcemy przeprowadzać. Czy to będą samochody osobowe np. Renault, Citroen, Peugeot, czy też samochody dostawcze, ciężarowe lub maszyny specjalistyczne. Od tego zależy wyposażenie warsztatu jak i wielkość inwestycji które nas czekają. Wyposażając warsztat powinniśmy zadbać by narzędzia były dobrej jakości pozwoli to nam na spokojniejszą pracę. Podstawowe wyposażenie warsztatu osobowego można zakupić w hurtowni lub w sklepach z częściami od producenta.
Producenci często przy zakupie większej ilości sprzętu udzielają rabat lub oferują gratisowe wyposażenie w zamian za reklamę. Podnośnik, kanał, klucze, prasa hydrauliczna, narzędzia specjalistyczne i precyzyjne to są rzeczy które powinien posiadać nasz warsztat a przy nowszych samochodach komputer z oprogramowaniem. Warto znaleźć dobry sklep z częściami w którym będziemy się zaopatrywać w części potrzebne do naprawy np. oleje, filtry, elementy zawieszenia. Sklep powinien posiadać zaplecze by części podstawowe były dostępne co pozwoli skrócić czas naprawy.

Niezwykle ważna jest też reklama samego warsztatu w celu przyciągnięcia klienta. Tu mamy pole do popisu, bo w czasach swobodnego i powszechnego dostępu do Internetu reklamować można się poprzez strony social Network, własną stronę internetową, strony fanklubów motoryzacyjnych, czy też w prasie regionalnej, motoryzacyjnej lub poprzez polecenie zadowolonego klienta. Zadowolony klient to najlepsza forma reklamy.