płyny do soczekewek

Soczewki kontaktowe i ich wady

Wiele osób uważa, że noszenie okularów jest bardzo uciążliwe. A niektórzy nawet twierdzą, że mogą utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Dla tych wszystkich dobrym rozwiązaniem są szkła kontaktowe. Jednak czy faktycznie są one takie niezastąpione i nie szkodzą naszym oczom?

Płyny do soczewek są konieczne przy szkłach kontaktowych

płyny do soczekewekJeśli chodzi o funkcjonalność to zdecydowanie można potwierdzić ich przewagę. Chociaż również nie we wszystkich przypadkach, na przykład biorąc pod uwagę ich wypadanie. Jest to jednak bardzo rzadkie zdarzenie, więc tak naprawdę nie powinniśmy brać tego pod uwagę. Tu zdecydowanie soczewki kontaktowe zyskują duży plus. Jeśli chodzi jednak o dbanie o nasze oczy, tutaj już sytuacja diametralnie ulegnie odwróceniu. W przypadku okularów, nie ma możliwości uszkodzenia gałki ocznej, za ich pośrednictwem. Jedyne co może nam towarzyszyć, zarówno jak mamy wadę wzroku, jak i kiedy nie mamy, to suchość oczu. Wtedy problem rozwiążą nawilżające krople do oczu. W przypadku, kiedy nosimy soczewki kontaktowe nasze oczy mogą zostać uszkodzone mechanicznie. Należy też pamiętać aby kupić płyny do soczewek. Częstym zjawiskiem są różnego rodzaju podrażnienia rogówki. Wszystkie te czynniki mogą doprowadzić z łatwością do zapalenia spojówek, podczas którego mamy bezwzględny zakaz stosowania soczewek kontaktowych. Kolejnym dość istotnym minusem soczewek jest ich cena. Kupujemy soczewki na określony czas, co wiąże się z systematycznymi wydatkami.

Do soczewek musimy kupić specjalny płyn, a jak wychodzi z czasem, niezbędne są również krople do oczu. To wszystko razem generuje spore wydatki. Warto zatem dobrze zastanowić się nad wyborem i zdecydować co będzie dla nas lepsze, czy okulary czy soczewki kontaktowe.