Soczewka kontaktowa

Soczewki przeźroczyste czy kolorowe?

Zwyczajne soczewki to już przeszłość. Niekomfortowe, trudno dostępne i niewygodne soczewki odchodzą do lamusa. Teraz przyszła kolej na soczewki nowej generacji.

Jakie soczewki wybrać?

Soczewka kontaktowaProdukowane z oddychających materiałów np. air optix aqua, jednorazowego użytku lub do noszenia przez określony czas np. dwa tygodnie lub miesiąc, jak acuvue oasys, sferyczne czy progresywne, do wyboru do koloru. No właśnie, kolor. Jeszcze do niedawna w sprzedaży znajdowały się jedynie przeźroczyste soczewki, które nie miały wpływu na wygląd oka. Obecnie na rynku znajdują się soczewki kolorowe np. freshlook dimensions, które podbijają lub całkowicie zmieniają wygląd tęczówki oka. Soczewki kolorowe mają dwie zalety. Jeśli mamy oczy o nieładnym, przygaszonym lub nieokreślonym kolorze np. szaro-niebieskie możemy kupić soczewki, które naprawią ten defekt. Jeśli kompletnie nie podoba się nam kolor naszych oczu możemy je łatwo zmienić np. z niebieskich na brązowe czy zielone. Większość firm oferuje kilka odcieni każdego koloru, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Kolorowe soczewki to także ciekawy pomysł na makijaż wieczorowy, karnawałowy czy bal przebierańców, gdzie oczy w niespotykanym kolorze np. fioletowe dodadzą naszej postaci większej wiarygodności. Soczewki kolorowe w nienaturalnym kolorze raczej nie sprawdzą się na co dzień, tak jak soczewki przeźroczyste, ale warto mieć np. jedną parę na specjalne wyjścia czy okazje. Soczewki kontaktowe to wbrew pozorom nie tylko alternatywa dla osób noszących okulary. Soczewki kolorowe dostępne są również dla osób bez wady wzroku, a więc każdy może zmienić sobie kolor tęczówki i nie niszczyć wzroku ,,szkłami”.

Soczewki są dostępne jako pojedyncze, jednorazowe pary, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób, także chcą zmienić kolor tylko na jeden wieczór, lub w dużych zbiorczych opakowaniach lub jako soczewki wielorazowe, dla osób zainteresowanych stalą korekcją koloru.