Sprawdzona izolacja na taras

 

Taras jest jednym z elementów przylegających do naszego domu, który jest niezwykle mocno narażony na wpływ wilgoci. Najróżniejsze warunki atmosferyczne mogą sprawić, że taras który nie będzie odpowiednio zabezpieczony ulegnie uszkodzeniu. Właśnie z tego powodu tak istotną kwestią jest odpowiednie stworzenie warstwy izolacyjnej na tarasie. Obecnie znamy wiele sposobów na tego typu problemy.

Najlepszy sposób uszczelniania tarasu

izolacje uszczelnienia tarasuNa dzień dzisiejszy zdecydowanie najbardziej popularną metodą stosowaną do uszczelniania tarasu jest stosowanie pap podkładowych. Materiał ten większości składa się z osnowy wykonanej z włókna szklanego lub też poliestru. Dodatkowo w jego składzie znajdziemy powłokę bitumiczną wykonaną z asfaltów które są odpowiednio modyfikowane. Jeśli chodzi o kwestie jaką są izolacje uszczelnienia tarasu to równie często stosuje się także specjalne folie zabezpieczające. Folie te znaleźć możemy również pod nazwą określoną skrótem HDPE. Na chwilę obecną folie stosowane do tworzenia warstwy hydroizolacyjnej na tarasie występują w dwóch wersjach: płaskiej oraz wytłaczanej. Pierwszą z nich układa się najczęściej w dwóch warstwach i przykleja je do podłoża. W przypadku drugiego rodzaju folii, czyli folii wytłaczanej układa się je na tak zwany zakład i uszczelnia się dodatkowo taśmą samoprzylepną. Tak stworzona izolacja jest niezwykle skuteczna i świetnie chroni materiał z jakiego zbudowany jest nasz taras.

Ogólnie rzecz biorąc stworzenie hydroizolacyjnej warstwy na tarasie jest kwestią niezwykle istotną jeśli zależy nam na tym aby nasz taras służył nam wiernie przez wiele lat. Wilgoć jest jednym z najgorszych problemów jakie mogą dotknąć tarasy. Pod jej wpływem często dochodzi również do powstawania pleśni oraz osłabiania materiału z jakiego taki taras powstał.