System regulacji przepływu w ociepleniu podłogi

Ze względu na to, że nasz dom był budowany przez naszego dziadka i wiele zastosowanych w nim rozwiązań jest zbyt mało wydajna, systematycznie remontujemy budynek i dostosowujemy do naszych potrzeb. nie spieszymy się i cały proces prowadzimy etapami sukcesywnie zwiększając nasz komfort życia. Tym razem przyszła pora na mój pokój i już wiedziałem czego mi potrzeba. Ze względu na słabe ocieplenie domu postanowiłem ten system nieco ulepszyć.

Regulacja ocieplenia podłogi

siłowniki do podłogówkiPostanowiłem więc, że podłogę w moim pokoju trzeba poprawić. W zasadzie rozebraliśmy ją do najniższej warstwy i nieco ją wzmocniliśmy. Następnie nałożyliśmy styropian w celu zapewnienia izolacji, oraz folię, która uniemożliwi przepływ wilgoci. Następnie rurki połączone z systemem centralnego ogrzewania oraz cement i panele. W ten sposób Ciepło nie będzie uciekało dołem a dostarczane będzie do mojego pokoju. Postanowiłem zainstalować siłowniki do podłogówki w celu ułatwienia pracy z tym systemem ogrzewania pomieszczenia. Pozwala on na dozowanie przepływu wody w razie gdy temperatura jest zbyt wysoka lub zbyt niska. W ten sposób nie jestem uzależniony od temperatury w bojlerze lecz mogę ją regulować na poziomie mojego pokoju. Rozwiązanie okazało się bardzo praktyczne. Dzięki niemu nie tylko odczuwam większy komfort podczas przebywania w pomieszczeniu, lecz również zmniejszyły się wydatki na ocieplenie, ponieważ nie nagrzewam pokoju gdy nie jest to konieczne. Myślę, że to jest solidny argument, który przekona każdego.

Nasz dom to coraz bardziej przyjazne miejsce. Rozwiązanie, które zastosowałem podczas ostatniego remontu jest jednak przeznaczone nie tylko do starych budynków, lecz również i do nowoczesnych konstrukcji. Warto o tym pamiętać podczas budowy domu od zera, by nie musieć później go niepotrzebnie remontować.