szklane panele

Szklana balustrada, szklane panele? Czemu nie?

Jeśli zastanawiasz się czy szklana balustrada pasuje do Twojego domu czy też nie, to przejrzyj katalogi z projektami wnętrz i przekonaj się, z jak wieloma innymi materiałami, fakturami można owe szkło połączyć i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Okazuje się, że szkło doskonale łączy się z drewnem, z panelami, z terakotą, glazurą czy czymkolwiek. Po prostu jest nowoczesne a przez to, że jest przezroczyste nie ma problemu z łączeniem.

Szklane panele w kuchni i w całym domu

 

szklane paneleDzięki uniwersalności szkła można z niego tworzyć szklane panele, nadruk na szkle, druk na szkle, szklane balustrady. Dosłownie wszystko na co tylko będziemy mieć ochotę i stwierdzimy, że będzie to doskonale pasowało do naszego wnętrza. Szczególnie modne stały się szklane balustrady. Wykorzystuje się je zarówno w środku – jako dopełnienie klasycznych drewnianych schodów wyzbywając się jednocześnie tradycyjnej drewnianej barierki, oraz z zewnątrz – oznacza to, że na balkonach także coraz częściej funkcję balustrady pełnią szklane płyty.
Szkoło jest piękne i doskonale wygląda, ale trzeba przyznać – jest bardzo trudne do utrzymania go w czystości. Zacieki od deszczu, osadzający się kamień czy inne zanieczyszczenia jak chociażby ślady palców albo dłoni skutecznie uprzykrzają życie każdej pani domu. Niestety najskuteczniejszym rozwiązaniem tych problemów jest jedynie regularne czyszczenie szklanych powierzchni i regularne pozbywanie się brudu. Oczywiście można używać specjalnych impregnatów czy innych, bardziej domowych metod jak na przykład gliceryna, ale to i tak nie pomaga na dłuższą metę.

Dlatego też wielu ludzi, właśnie ze względów praktycznych jednak rezygnuje z czegoś takiego jak szklane panele, nadruk na szkle, druk na szkle, szklane balustrady. W zamian stawiają na klasyczne i sprawdzone rozwiązania, które przynajmniej nie przyciągają tak wielu zanieczyszczeń. Tak czy siak, jeśli tylko względy czystości mają decydować o tym, czy w naszym domu zainstalujemy szklane barierki czy też nie, to lepiej jednak zacisnąć zęby i się przemóc. Z pewnością względy estetyczne szybko zrekompensują nam to sprzątanie, które bynajmniej takie trudne nie jest.