szkolenia

Szkolenia zawodowe – jakie wybrać?

Na rynku jest coraz więcej szkoleń. Oferują je zarówno uczelnie, jak i prywatne firmy, zajmujące się szkoleniami. W ich ofertach są zarówno szkolenia miękkie, jak i szkolenia dla określonej grupy zawodowej. Nic dziwnego, że większość osób ma problem z podjęciem decyzji, na jakie szkolenie powinni się zdecydować.

szkoleniaNie ma aż takiego problemu ze szkoleniami językowymi, wiadomo bowiem, że wybierając dany język albo chcemy się go nauczyć od podstaw, albo znamy język na określonym poziomie i chcemy jedynie podnieść swoje umiejętności w zakresie pisania, mówienia czy czytania. Podobnie oczywiste jest, że szkolenia z języka polskiego są zalecane dla obcokrajowców, którzy chcą się nauczyć porozumiewania w języku polskim.
Nieco bardziej skomplikowana sprawa jest ze szkoleniami zawodowymi. Tutaj bardzo często potrzebne są szkolenia regularne. Wynika to między innymi z faktu, że szkolenia zawodowe bardzo często obejmują wybrany wycinek z zakresu prawa, który jest szczególnie potrzebny w ich pracy.
Szkolenia dla urzędników bardzo często są tworzone właśnie pod kątem zmieniających się przepisów czy wymogów. Od 2015 roku będą wydawane nowe dowody osobiste, zatem urzędnicy muszą odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymogami formalnymi oraz wzorami dokumentów, które będą obowiązywać. W przypadku urzędników, którzy obsługują klientów bezpośrednio, przydatne mogą być także szkolenia z zakresu asertywności oraz radzenia sobie z krytyką czy z trudnym klientem.

Zastosowane przez urzędnika mechanizmy mogą być skuteczniejsze niż powieszona nad okiem w urzędzie kartka z prośbą, skierowaną do obsługiwanych klientów.