kredyt na oświadczenie

Tani kredyt na oświadczenie

Instytucje finansowe prześcigają się w tworzeniu ofert kredytowych dla każdego klienta. Kredyt gotówkowy, o który można się starać jedynie na podstawie ocenienia wysokości wpływów na rachunek czy kredyt na oświadczenie, dostępny w ciągu kilkunastu minut to jedynie dwa przykłady produktów kredytowych, których przyznawanie jest niezmiernie proste.

Jeszcze kilka lat temu emeryci mieli problem z uzyskaniem kredytu ze względu na wysokość emerytury oraz konieczność przedstawienia zaświadczenia o przyznaniu renty czy emerytury i kilku ostatnich odcinków wypłacanego świadczenia. Obecnie kredyt dla emeryta może być przyznany w ciągu kilku minut, także telefonicznie, bowiem banki i instytucje finansowe doceniają regularność dochodów tej grupy.
kredyt na oświadczenieOczywiście szybsze przyznawanie kredytu może się wiązać z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, np. z tytułu prowizji za przyznanie kredytu. Bywa także, że kredyt musi być dodatkowo ubezpieczony czy też kredytobiorca musi obowiązkowo wykupić ubezpieczenie na życie, którego składka jest automatycznie doliczana do kredytu. Takie ubezpieczenia są jedynie dodatkową formą zabezpieczenia kredytu, a ich miesięczny koszt jest naprawdę niewielki.
Ciekawym rodzajem produktu kredytowego jest kredyt na oświadczenie, o który najczęściej mogą wnioskować osoby wykonujące wolne zawody. W ich przypadku trudno dokładnie podać wysokość dochodów, bowiem z racji wykonywanego zawodu mogą oni jedynie próbować oszacować dochody.

Taki kredyt może być również dostępny dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą czy też pracują jako wolni strzelcy. Oni także mogą się starać o kredyt, wypełniając jedynie oświadczenie, w którym podają wysokość osiąganych zarobków.