taśma pp

Taśmy PP – co to jest?

Taśmy polipropylenowe poliestrowe ze względu na szeroką gamę przeznaczenia, znajdują zastosowanie niemal w każdej branży przemysłowej. Zazwyczaj stosowane są one do opinania materiałów na palecie. Taśma PP znajduje się również w opakowaniach kartonowych i służy do zabezpieczenia płynnego produktu. Taśmy PP to najczęściej występujące i najpopularniejsze na rynku taśmy z tworzywa sztucznego.

Korzystanie z taśmy PP pozwala na znaczne usprawnienie wielu działań. Ten rodzaj taśm jest wykorzystywany przede wszystkim w czasie transportu. Dzięki taśmie PP możliwe jest dokładne opięcie całego towaru, w wyniku czego do minimum spada możliwość jego przesunięcia. Sprawia to, iż w sposób znaczący wzrasta bezpieczeństwo transportowanych rzeczy. Taśma PP ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Jeżeli ilość towaru na palecie się zmniejsza, możliwe jest powtórne naciągnięcie taśm. Jednak należy tez pamiętać o tym, że taśmy PP mają ograniczoną wytrzymałość, dlatego nie powinno się przesadzać z ilością materiałów, które są nimi obejmowane. Ten rodzaj taśm naciągany oraz zapinany jest wiązarką przy pomocy drucianej klamerki. Rozmiary taśm PP mają różną szerokość i grubość.

Parametry te wpływają na wytrzymałość taśmy. Im większe rozmiary taśmy, tym większy ciężar mogą zabezpieczyć. Podsumowując, zauważyć należy, że taśmy PP są doskonałym sposobem na zabezpieczenie różnego rodzaju produktów.