trener personalny

Trener personalny – zawód przyszłości?

Od kilku lat w naszym kraju panuje moda na zdrowe odżywianie oraz dużą ilość ruchu. Na naszej drodze do pracy albo do domu możemy natknąć się na ludzi jeżdżących rowerami po ścieżkach rowerowych, osoby jadące na rolach bądź wrotkach czy po prostu uprawiający jogging.

Coraz więcej osób chce korzystać z usług trenera personalnego

trener personalnyTaki widok już nas nie dziwi, chociaż jeszcze pięć lat temu każdy spoglądał na tych ludzi zadziwiając się, że biegają oni bez względu na porę roku oraz dnia bądź nocy. Swoją szansę w modzie na bycie szczupłym i zdrowym zauważyły osoby, które pałają miłością do sportu. Swój renesans zaczął przeżywać zawód, który nazywa się trener personalny. Nagle w internecie zaczęły wyskakiwać nam reklamy (szczególnie w Krakowie), których zadaniem było przekonanie nas o tym, że bardzo potrzebujemy trening personalny. Na samym początku działalności ceny za trening były wyższe, ponieważ na rynku nie było zbyt wielkiej konkurencji. Do czasu, aż inne osoby z aspiracjami mówienia do siebie „to ja Twój trener osobisty” zaczęły zdobywać certyfikaty. W momencie pojawienia się konkurencji, która napędza rynek trenerzy musieli zacząć obniżać ceny swoich usług wiedząc, że tylko to pozwoli utrzymać się im na rynku. Ponadto musieli chwalić się efektami swoich podopiecznych, którzy dzięki ich planowi treningowemu schudli szybko i skutecznie.

Czy trener personalny jest zawodem przyszłości? Zdecydowanie tak, pod warunkiem oczywiście, że będziemy w stanie przebić się na tle konkurencji. Zapotrzebowanie jest co pokazują przepełnione sale na siłowni a także podczas zajęć fitnessu.