reklama

Usługi agencji interaktywnej

Zazwyczaj agencja interaktywna jest firmą, która w pełni zajmuje się tworzeniem stron internetowych oraz ich skutecznym wypozycjonowaniem. Jeżeli do tego typu specjalistów zgłosi się klient, który nie posiada absolutnie żadnej firmowej wizytówki w internecie, agencja zajmie się kompleksowym przygotowaniem identyfikacji wizualnej dla zleceniodawcy, jak też opracowaniem jego strony www, a także zapewni tej witrynie biznesowej odpowiednio wysokie pozycji w wynikach wyszukiwarki Google.

reklama

Jeżeli chodzi o tworzenie stron internetowych, jest to kompleksowy, acz skoordynowany proces – tutaj pomogą zarówno programiści (osoby odpowiedzialne za kod strony), graficy, a także copywriterzy.

Do pełnego uruchomienia strony www, prócz samego zoptymalizowanego kodu musi powstać także przykuwająca uwagę grafika oraz atrakcyjna treść. Oczywiście, sama witryna online to naprawdę nie wszystko – jeżeli nie zadbamy o widoczność w Google i nie zlecimy usługi takiej jak pozycjonowanie strony, mało kto w ogóle dowie się o naszym istnieniu!Pozycjonowanie z kolei polega na zoptymalizowaniu treści strony, dodaniu jej do katalogów i baz tematycznych, a także odpowiednia promocja w sieciach społecznościowych, na forach dyskusyjnych, czy też na naprawdę wartościowych blogach, które poruszają tematykę zgodna z jego branżą. Aktualnie, w pozycjonowaniu cały czas zmieniają się wytyczne i nie warto inwestować wyłącznie w jedna z metod SEO. Dla przykładu, same linki sponsorowane nie przynoszą już tak dobrych rezultatów, jak jeszcze nawet pół roku temu, zaś strona internetowa zleceniodawcy może w tym przypadku otrzymać od Google nawet karne filtry lub bany, co na długi czas wykluczy ją z konkurowania o wysokie pozycje na liście wyników wyszukiwania.

Co zatem zrobić, gdy do agencji interaktywnej, która oferuje usługi SEO, zgłasza się właściciel strony, skarżąc się, że dostał on bana od wujka Google? Zwykle specjaliści SEO oferują usługi zdejmowania karnych filtrów, depozycjonowania oraz szereg innych technik, które do minimum ograniczą skutki działań black hat SEO. Zadowolony klient szybko powróci na wysokie miejsca w wyszukiwarce.