Usta i zabieg ich powiększania

Wielu ludzi jest niezadowolonych z własnego wyglądu, ale dzięki nowoczesnym zabiegom medycyn estetycznej mogą się z łatwością pozbyć problemu. Często zabiegi związane są na przykład z korektami nosa czy ust, które wykonuje się bezproblemowo.

Modelowanie oraz powiększenie warg

powiększanie ustNajczęściej do specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej trafiają panie, które są niezadowolone ze swojego wyglądu, choć coraz częściej z podobnym problemem zgłaszają się panowie. Współcześnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest powiększanie ust. Usta często genetycznie są na przykład zbyt wąskie albo z wiekiem tracą swoją elastyczność i sprężystość, podobnie jak skóra wokół nich. Zabieg trwa krótko, bo zazwyczaj około dwudziestu minut i ogranicza się najczęściej do jednej wizyty. Jest przeprowadzony szybko, ponieważ polega na wstrzyknięciu w wargi odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły. Efekt jest natychmiastowy – usta stają się bardziej gładkie, sprężyste oraz nawilżone. Zabieg jest prawie bezbolesny, ale jeśli obawiamy się nawet minimalnego bólu, zawsze możemy poprosić o znieczulenie miejscowe. Nie ma także prawie żadnych efektów ubocznych, a lekkie zaczerwienieni skóry utrzymuje się zazwyczaj kilka dni. Efekt, który uzyskuje się po zabiegu utrzymuje się nawet do roku czasu, a potem można go ponowić. Należy oczywiście wcześniej skonsultować z lekarzem czy nie ma żadnych przeciwwskazań, jak na przykład ciąża, choroby skórne czy nowotworowe, a także cukrzyca czy zapalenie skóry.

Zabieg powiększania warg jest bardzo popularny z kilku powodów. Przede wszystkim jest całkowicie bezpieczny, jego efekty widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się przez długi okres czasu, a do tego cena zabiegu jest stosunkowo niska.