warszawa

Warszawa i inne stolice Polski

Na przestrzeni wieków i różnych lat ludzkości Polska jako kraj może poszczycić się bogatą historią swojego narodu i jego granic. W naszym kraju od zarania dziejów toczyły się różne walki i wojny wyzwoleniowe, a Polska jako państwo znikło z map Europy na 123 lata. W dziejach tego państwa można wyróżnić to, że miał on aż trzy różne stolice.

Pierwszą stolicą było oczywiście Gniezno, gdzie jeszcze za czasów pierwszych króli polski przebywali tam oni ze całą swoją rodzina. A miasto i gród Gniezno był ogrodzony fosą, co stanowiło w tamtych czasach bardzo mocną zaporę nie do przebycia dla wrogich żołnierzy. Można było skutecznie ostrzeliwać wroga z palisady i ustawionych tam rożnego rodzaju wieżyczek strzeleckich.
Później stolica została do Krakowa, gdzie przez wiele lat została w tym mieście. Dzięki temu Kraków się rozrósł i stał się kolebką kulturowa. Do dziś dzięki stolicy w tym miejscu, mamy tam pełno różnego rodzaju zabytków i wiele miejsc do zwiedzania przez wielu turystów, którzy co roku odwiedzają nasz kraj w milionowych nakładach.
wynajem busówW ostateczności stolica została przeniesiona do Warszawy, gdzie jest stolicą aż do dzisiaj. Dzięki temu Warszawa stała się obecnie największym miastem w Polsce liczącym ponad milion mieszkańców. Jest to liczba, która została przekroczona tylko przez to miasto w Polsce. Dzięki temu Warszawa zyskała kulturowo i gospodarczo, jako największe miasto w Polsce może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Już sama siedziba rządu, sejm i pałac prezydencji to coś co powoduje dumę z bycia warszawiakiem. Na przestrzeni lat Warszawa bardzo mocno się rozwijała jako stolica naszego pięknego kraju. Teraz jest zauważonym miastem w Europie i na całym świecie i nie zanosi się aby miało się to w najbliższym czasie jakoś zmienić, chyba, że na lepsze.
Właśnie te stolice Polski są najczęściej odwiedzane przez turystów, polskich oraz zagranicznych. Bardzo często, aby skrócić sobie podróż turyści używają samolotów i tanich linii lotniczych. Szczególnie turyści w warszawie korzystają z lotniska. Jednak to powoduje pewien problem, a mianowicie samo zwiedzanie. Zwiedzanie Warszawy przy użyciu autobusów, tramwajów, a nawet metra nie jest niczyim marzeniem. Na ten problem zaradzi wynajem busów, które są dostosowane do większej rodziny czy zorganizowanej małej wycieczki.

Tak więc Warszawa jest miastem stworzonym dla turystów, którzy cenią sobie czas i odpowiednią jakość. Zwiedzanie stolicy Polski nigdy nie było przyjemniejsze.