Wesele z udziałem kamerzysty

W obecnych czasach coraz więcej Młodych Par zastanawia się nad zasadnością zatrudniania kamerzysty, który będzie tworzył materiał wideo z dnia naszego ślubu i wesela. Większości z nas filmy ze ślubu kojarzą się z bardzo długim materiałem, który zostanie obejrzany raz i odłożony na półkę. Dzisiaj od filmów oczekujemy czegoś innego. I kamerzyści zdają sobie z tego sprawę.

Dlaczego warto zaprosić kamerzystę na wesele?

kamerzysta na weseleZe względu na fakt, iż zmieniły się oczekiwania Młodych Par co do materiałów, na których uwiecznione zostanie ich wesele, zmienić musiały się również efekty pracy fotografów i kamerzystów. Dziś zatrudniony kamerzysta na wesele najczęściej doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nikt nie oczekuje od niego długiego i obszernego materiału, ale raczej filmu, który z pewnych względów będzie się chciało oglądać i chętnie będziemy do niego wracać. Oznacza to, że kamerzysta musi zmienić trochę styl zbierania materiału, poszukując sytuacji ciekawych i wartych udokumentowania, a następnie, montując film, skupić się przede wszystkim na chwilach, które będzie się chciało oglądać. Oczywiście, nie jest to łatwe zadanie, podobnie jak realizowanie – coraz popularniejszych – zwiastunów ślubnych z Młodą Parą. Jest to swoista odpowiedź kamerzysty na sesję ślubną, którą proponuje Państwu Młodym każdy fotograf podejmujący się zadania wykonania fotorelacji ze ślubu. Kamerzysta dysponuje szerszym asortymentem możliwości niż fotograf, ale jednocześnie ma utrudnione zadanie w zakresie stworzenia idealnego ślubnego materiału.

Chociaż zadanie jest trudne, nie oznacza to, że jest ono niemożliwe do zrealizowania. Wręcz przeciwnie. Wielu kamerzystów udowadnia, że mają umiejętności stworzenia dynamicznego filmu, który jest skrótem ślubu i wesela, a jednocześnie jest w stanie przywołać odpowiednie wspomnienia i wzbudzić emocje, które towarzyszyły temu dniu.