obozy językowe

Windykacja na różne sposoby

Dłużnicy, którzy uchylają się od wywiązania się ze swoich zobowiązań powinni mieć się na baczności. Obecnie na polskim rynku finansowym działa bowiem coraz więcej firm, których głównym profilem działalności jest windykacja wierzytelności. tego typu firmy mogą działać w postaci wielu różnych podmiotów. Może ton być spółka z o.o. lub inna spółka prawa handlowego. Działania firm windykacyjnych sprowadzają się do odkupu należności w korzystnych cenach oraz do podjęcia się egzekucji należności we własnym zakresie.

pieniadzeMetody egzekucji należności mogą być zróżnicowane. Często firmy windykacyjne stosują niekonwencjonalne metody, łącznie ze straszeniem klientów oraz groźbami, niemniej jednak przynoszą one bardzo dobre efekty i większość wierzytelności udaje się skutecznie odzyskać.

Czasami jednak ma się do czynienia z dłużnikami, którzy doskonale orientują się we wszystkich możliwych sposobach, dzięki którym można skutecznie uniknąć spłacania długów i zobowiązań.

Podstawową metodą będzie tutaj wykazywanie, że nie ma się żadnego stałego miejsca zatrudnienia ani nie osiąga się żadnego stałego dochodu. Dzięki temu egzekucja komornicza jest już znacząco ograniczona. Regularni dłużnicy często wyzbywają się swojego majątku przekazując go na rzecz członków najbliższej rodziny, np. poprzez kupie spółkę. Jeżeli już decydują się na zakup jakiś wartościowych przedmiotów to także nie w swoim imieniu ale w imieniu swoich najbliższych. Dzięki temu komornik także ma ograniczone pole do zajęcia własności dłużnika.

Portal finansowy, na którym znajdują się ogłoszenia i informacje o profilu działalności firm windykacyjnych, podkreśla jednak, że i z regularnymi dłużnikami można sobie poradzić. Prędzej czy później uda się ustalić, że mają oni nielegalne źródło zatrudnienia, z którego czerpią swoje dochody oraz, że składniki majątku członków rodziny tak naprawdę należą do dłużnika. Procedura ściągania długu jest jednak trudna i jeżeli tylko ktoś chce jak najszybciej odzyskać choć część swojego długu to powinien skorzystać z oferty firm windykacyjnych.