księga przychodów i rozchodów

Własna księgowość, czy zewnętrzna usługa?

Prowadzenie własnej firmy to ogromne poczucie spełnienia. Możesz zająć się tym co naprawdę lubisz robić i na czym się znasz. Możesz zatrudniać ludzi i budować z nimi sukces swój jak i wzmacniać rodzimą gospodarkę.

Bez względu, czy wybierzemy własną księgowość, czy usługę z zewnątrz, musimy prowadzić księgę przychodów i rozchodów

księga przychodów i rozchodówProwadzenie własnej firmy to także obowiązki jak prowadzenie księgowości, czy dbanie o kadry pracownicze i prowadzenie księga przychodów i rozchodów program. Śmierć i podatki to jedyne dwie pewne rzeczy na tym świecie. Polskie prawo niestety nie jest zbyt przychylne dla ludzi prowadzących swoje działalności gospodarcze. Każdy przedsiębiorca ma nad głową szereg instytucji jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, Sanepid i wiele innych, które za każdy nasz błąd grożą nam kontrolami i wysokimi karami finansowymi, które niejednokrotnie zmuszają nawet do zamknięcia biznesu. Z tym wszystkim wiąże się pytanie, w jaki sposób prowadzić księgowość firmy? W dzisiejszych czasach właściciel firmy ma nawet trzy możliwości. Jeśli firma jest stosunkowo mała, to właściciel po odpowiednich kursach jest w stanie samodzielnie poprowadzić księgowość. Jeśli natomiast firma jest większa, zatrudnia się większą liczbę pracowników, a zamówień jest dość sporo to najczęściej pracodawca zmuszony jest do zatrudnienia osoby wykształconej w kierunku prowadzenia księgowości. W obu tych przypadkach pomóc może oprogramowanie dla firm. Księga przychodów i rozchodów program jak i pełna księgowość program pozwalają na zarządzanie finansami w sposób prosty i przejrzysty. Warto jednak nawet przy najlepszym programie księgowym i najlepiej wykształconej osobie do prowadzenia księgowości nadal grozi nam popełnienie błędu. Jesteśmy przecież tylko ludźmi.

Dlatego też trzecią drogą jest zlecenie prowadzenia księgowości zewnętrznemu biurowi księgowemu i podpisać z nim umowę, dzięki której nie będziemy ponosić odpowiedzialności za ewentualne błędy.