jeździectwo

Własny koń

Decydując się na posiadanie własnego konia, a tym bardziej organizując mu własną stajnię, musisz być przygotowany na szereg wydatków i na duże zakupy. Każdy koń w gruncie rzeczy ma spore wymagania, które muszą mu być spełnione by czuł się bezpiecznie i cieszył się przed długie lata dobrym zdrowiem.

Własny koń to własny koń. Gdybyśmy tak robić jak jest to byśmy się zapracowali

jeździectwoW naszym artykule podpowiemy Ci o jakich elementach warto pamiętać. Zacznijmy od jeźdźca czyli Ciebie. Do jazdy konnej, jak zapewne wiesz, bo koni przeważnie nie kupują amatorzy, będą Ci potrzebne bryczesy damskie lub męskie, toczek oraz buty. Na wybór odpowiednich butów warto poświęcić trochę czasu, ponieważ mają przede wszystkim za zadanie stabilizować nogę, warto pomyśleć o zakupie kilku modeli na różne warunki pogodowe, jeśli zdecydujesz się na sztyblety to warto dokupić do nich czapsy, zapobiegające ocieraniu się łydek o siodło i puśliska. Do codziennej pracy w stajni przydadzą Ci się buty stajenne, wodoodporne, praktyczne, zapewniające dobrą przyczepność i łatwe czyszczenie. Tak więc bryczesy, buty i toczek są najważniejsze, a kolejne elementy z zakresu odzieży jeździeckiej, ochronnej czy konkursowej możesz dokupić z czasem, szczególnie jeśli chcesz na początku ograniczyć wydatki, wszak do kupienia jest jeszcze sporo. Jeśli chodzi o akcesoria jeździeckie to najbardziej przydatny będzie palcat, a także lonża i bat. Koń wymaga znacznie więcej sprzętu: na Twojej liście powinny się znaleźć przede wszystkim ochraniacze dla konia, owijki, bandaże, ogłowie, wodze, wędzidło, derka, kantar i uwiąż, siodło wraz z całym osprzętem takim jak czaprak, popręg, strzemiona itd.

Kupując wszystko dla konia nie możesz zapomnieć o rzeczach niezbędnych do stajni, są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju żłoby i poidła, mając na uwadze transport konia trzeba pomyśleć o ochraniaczach transportowych, przydadzą się także odblaski. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na produkty do pielęgnacji sprzętu, przede wszystkim skóry, a także na wszelkie produkty i preparaty do pielęgnacji samego konia.

Przydatne produkty kupisz w sklepie https://www.stajniasklep.pl