Wycena majątków przez rzeczoznawców

 

Na rynku w ostatnim czasie poszukiwani są liczni rzeczoznawcy, gdyż po pewnych zmianach w prawie, niemal przy każdej rozprawie sądowej, gdzie w grę wchodzą jakieś przedmioty materialne, muszą być one udokumentowane i realnie przedstawione ile są warte, tak by sąd mógł być jak najbardziej obiektywny podczas prowadzenia rozprawy.

Liczne zgłoszenia do rzeczoznawców

biegły rzeczoznawca majątkowyJak się okazuje dziś potrzebna na rynku wielu rzeczoznawców, bo Ci co są obecnie nie wyrabiają się z wieloma zamówieniami od swoich klientów, więc warto wziąć to pod uwagę, gdy chcemy wybierać się na studia. Dodatkowo polecany biegły rzeczoznawca majątkowy to bardzo dobrze opłacane stanowisko, gdyż trzeba znać się tu na prawdę na rzeczy i podchodzić w sposób profesjonalny do całości spraw, bo na naszej opinie sąd będzie podejmował wyroki w sprawach majątkowych. Sama praca jest głównie biurowa, bo do wyceny potrzebny jest na opis techniczny danego przedmiotu i zdjęcia, lecz zdarzają się sytuacje, gdzie trzeba jechać i ocenić na przykład duże maszyny zakładowe, które mają być pod zastaw w banku. Zarobki na tym stanowisku sięgać mogą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, gdyż często rzeczoznawcy są wynagradzani za jakość i rezultaty swojej pracy a nie za ilość przeprowadzonych godzin, więc jest się w pewien sposób uzależnionym od własnych wyników, co tylko wpływa na większa motywację rzeczoznawców do jeszcze większej pracy.

Mamy nadzieję, że wiele nowych młodych osób zdecyduje się własnie na karierę jako rzeczoznawca, gdyż jest to branża która ma w sobie duży potencjał i wręcz potrzebuje ludzi na tych stanowiskach. Dodatkowo możemy założyć własną kancelarię, gdzie robione będą takie wyceny dzięki czemu będziemy mogli pomóc jeszcze większej liczbie osób w sprawach sądowych.