spływ kajakowy

Jakie wymagania stawiają przez nami spływy kajakowe

Czy wybierając jakąś formę aktywności fizycznej zastanawiamy się w ogóle nad tym, czy będzie ona dla nas odpowiednia? Od tego zdecydowanie powinniśmy zacząć. Uprawianie jakiegokolwiek sportu stawia przed nami sporo wymagań.

Spływy kajakowe to wymagający sport

spływ kajakowyOczywiście również, kiedy wybieramy sposób na spędzenie wakacji, dbamy o to, żeby były one dla nas odpowiednie. Jeśli będą to wakacje aktywne, z całą pewnością powinniśmy rozważyć wszystkie wymagania jakie się z nimi wiążą i albo faktycznie się na nie zdecydować, albo zrezygnować i zmienić koncepcję. Tak samo jest oczywiście, jeśli nasze wakacje będą się opierać na możliwościach jakie dają spływy kajakowe. Przede wszystkim będzie potrzebna umiejętność sprawnego pływania. Oczywiście każdy z nas jest wyposażony w kamizelkę ratunkową, jednak dobrze będzie jeśli pływanie nie będzie dla nas czymś obcym. Jeśli wybieramy się całą grupą, może się okazać, że wystarczy tylko jedna, bądź kilka osób, które potrafią pływać, to już zapewni nam bezpieczeństwo. Poza tym, spływy kajakowe wiążą się często z pewnym wysiłkiem fizycznym. Dlatego właśnie powinniśmy mieć odpowiednią kondycję. Wypożyczalnia kajaków wyposaży nas w sprzęt, w którego skład będzie wchodził przede wszystkim kajak i wiosła. Oczywiście na temat ich budowy również powinniśmy posiadać odpowiednią wiedzę teoretyczną.

Jak zarówno na team ogólnie spływów kajakowych. Chcąc wybrać się w Bory Tucholskie, na spływ po Brdzie z całą pewnością musimy mieć również odpowiednią orientację w terenie. Posiadanie map, będzie jak najbardziej wskazane.