Zadaszenia z tworzyw sztucznych

Jeśli ktoś planuje zadaszyć jakieś pomieszczenie materiałem przepuszczającym światło, najlepiej użyć do tego poliwęglanu. Jest to materiał stosowany zarówno w budownictwie, jak i przemyśle, oraz doskonale się do tego nadaje.

Jakie wybrać płyty poliwęglanowe?

płyty poliwęglanowe komoroweWszystko zależy od tego, co chcemy zadaszyć. Czy ma to być zwykły świetlik, czy też cały dach domu. Jaka jest powierzchnia tego dachu, oraz ile mamy na to pieniędzy. Fundusze są ważne, ponieważ płyty poliwęglanowe komorowe wcale nie są tanie, jednak korzyści z ich zastosowania mogą być ogromne. Przede wszystkim przepuszczalność światła jaką oferują w porównaniu do blachy, czy dachówki jest nie do przecenienia. Płyty poliwęglanowe mogą przepuszczać nawet do 90% światła dziennego. W porównaniu ze szkłem, są od niego dwa razy lżejsze, a ich wytrzymałość na temperatury wynosi do 120 stopni. Płyta poliwęglanowa zaczyna się topić praktycznie powyżej 145 stopni. Jest także trudnopalna. Przy zadaszeniu dużych powierzchni, można ją wyginać, osiągając praktyczny, półokrągły kształt, umożliwiający łatwy spływ opadów atmosferycznych. Ale płyty poliwęglanowe można także stosować w formie płaskiej. Jednak jeśli powierzchnia jest duża, należy częściej stosować łaty podtrzymujące płytę, oraz wybrać jej większa grubość. Przewiduje się, że na zadaszenia wystarczy płyta już od 4 mm grubości. Trzeb pamiętać, że płyta poliwęglanowa czym jest grubsza, tym droższa. Jeśli zatem mamy zamiar użyć jej do wypełnienia np. drzwi wewnętrznych, wystarczy użyć płyty o grubości 2 mm. 

Płyty poliwęglanowe nie dość że są estetyczne, to jeszcze ich zastosowanie sprawia wrażenie większej przestrzeni. Dlatego można je z powodzeniem stosować do wewnętrznych dekoracji w postaci wszelkiego rodzaju blatów, siedzisk, czy wewnętrznych przeszkleń.