Zadbaj o seniora!

Nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że transport osób niepełnosprawnych na schodach jest niemożliwy bez pomocy odpowiednich urządzeń umożliwiających ich przemieszczanie się. Otóż jak wynika z najnowszych badań nie tylko ośrodki w których przebywają osoby na wózkach decydują się na ich zakup, ale także osoby na co dzień mieszkające z osobami niepełnosprawnymi.

schodolazJak się bowiem okazuje umożliwiają im one przemieszczanie się pomiędzy pietrami w domach. Do najbardziej popularnych z tego typu urządzeń należy zaliczyć schodołaz gąsienicowy. Jest to bowiem jedyne urządzenie, które umożliwia osobie niepełnosprawnej zjeżdżać i wjeżdżać po schodach samodzielnie, bez pomocy innej osoby.

Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że jest to ogromna szansa dla wszystkich osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Urządzenie to jest bardzo łatwe w obsłudze oraz zapewnia osobie niepełnosprawnej komfort i bezpieczeństwo. Inne z urządzeń umożliwiające transport po schodach to krzesełko schodowe. Jest to specjalny fotel, który działa na zasadzie dźwigu. Bardzo dużym plusem jest fakt, że może być on sterowany zdalnie za pomocą pilota. Nadaje się on zatem idealnie dla wszystkich osób starszych oraz niepełnosprawnych. Zdaniem wielu ekspertów każde z tych urządzeń pozwala nam na likwidację barier architektonicznych w naszych domach, które uniemożliwiają osobom poruszającym się na wózkach poruszanie się po schodach.

Dzięki ich montażu pozwalamy osobom z niepełnosprawnością ruchową na samodzielność oraz czerpanie satysfakcji ze swojej zaradności.

Schodołazy od firmy Wanmed są godne polecenia, dlatego zapraszamy do ich zakupu.